Finans

PayPal, Kripto Güvenlik Şirketi Curv’ü Satın Aldı

Son dönemlerde kripto paralara olan ilgisi giderek artan PayPal, İsrail merkezli kripto güvenlik girişimi Curv’ü satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı ancak satın alımın 200 ila 300 milyon dolar arasında olduğu düşünülüyor.

Merkezi ABD’de bulunan online ödeme sistemi PayPal, Tel Aviv merkezli kripto para birimi girişimi Curv’ü satın aldığını duyurdu. Curv, kripto varlıklarını güvenli bir şekilde saklamaya yardımcı olan bir kripto para birimi güvenlik şirketi olarak biliniyor ve kullanıcıların herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan kripto cüzdanlarına erişmesine sağlayan bulut tabanlı bir hizmet işletiyor.

PayPal, 2020 yılının sonlarında ABD’deki kullanıcların ilk kez belirli kripto para birimlerini satın almasına, satmasına ve tutmasına izin vermeye başlamıştı. Şimdiyse şirket, kripto para güvenlik girişimi Curv’ü satın alarak platformdaki dijital varlıkların güvenliğini artırmayı amaçlıyor. 

Anlaşmanın 200 ila 300 milyon dolar arasında olduğu düşünülüyor:

Anlaşmanın finansal şartları açıklanmasa da kaynaklar, geçen hafta satın alma söylentileri ilk kez ortaya çıktığında, anlaşmanın 200 milyon ila 300 milyon dolar arasında olabileceği aktarılmıştı. Şirkete yakın bir kişi ise anlaşmanın 200 milyon doların altında olduğunu söylüyor. PayPal’in kripto para biriminden sorumlu olan Jose Fernandez de Ponte, Curv’ün satın alınmasının, daha kapsayıcı bir finansal sistem vizyonunu gerçekleştirmek için “yetenek ve teknolojiye yatırım yapma çabalarının” bir parçası olduğunu söyledi.  

Curv, son kullanıcılar için tasarlanmış bir kripto para cüzdanından ziyade kurumlara ve kurumsal müşterilere hizmet veriyor. Bu nedenle fonlar gibi büyük miktarlarda kripto para alımı gerçekleştiren kurumsal müşteriler, Curv ile çalışmayı düşünebilir.

Yapılan açıklamaya göre satın alım işleminin 2021 yılının ilk yarısında sonlandırılacağını bildirildi. Anlaşmanın detayları henüz açıklanmasa da bir sonraki bilanço döneminde detayların paylaşılması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı