Trend

Pornhub Kapanıyor mu?

Yetişkin platformları arasında öne çıkan firmalardan birisi olan Pornhub, son dönemde tecavüz ve istismar içerikleri ile tepki topluyor. Firmaya bu içerikler nedeniyle bir kampanya başlatıldı ve kapatılması talep ediliyor.
Pornhub karşıtı iddialara göre firma tecavüz ve istismar içeriklerine yeterli hassasiyeti göstermiyor ve kaldırılması talep edildiğinde zorluk çıkarıyor. Milyonlarca Dolar kazanan platformun yaş ve rıza gözetecek bir sisteme sahip olmaması firmanın tepki çeken yönlerinden bir diğeri olarak dikkat çekiyor. Exodus Cry isimli platformda başlatılan kampanya şimdiden 350 binden fazla destek almış durumda.

Ücretsiz bir platform olan Pornhub platformuna dünyanın her yerinden erişim sağlanabiliyor. Platformun önceki yıl 42 milyar ziyaretçisi olduğu biliniyor.

Kampanya Kapsamında Pornhub Yöneticilerinin Yargılanması da Talep Ediliyor

Pornhub’ın kurucu şirketi MindGeek suçlamaları reddetse de, Exodus Cry firmasının elinde oldukça sağlam kanıtlar olduğu ve firmanın yöneticilerinin de yargılanmasını istediği biliniyor. 15 yaşındaki bir kız çocuğunun tecavüze uğradığı iddia edilen videosu, Porhnub platformundaki tepki çeken videolardan birisi. Platformdan videonun kaldırılması ancak tepki çektikten sonra gerçekleşmişti ve bu süreçte binlerce kişi tarafından video izlenmişti. Yine 14 yaşında bir kız çocuğunun tecavüze uğradığı videonun platforma eklendiği ve uzunca bir süre kaldırılamadığı iddiaları da son derece rahatsız edici. Bu iddia ise BBC tarafından hazırlanan bir haber ile ileri sürüldü.

Pornhub firmasının kampanya sonucu ise henüz netleşmedi.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı