Teknoloji

Realme’den Yaşlılar İçin Whatsapp Eğitimi

Türkiye piyasasında yer almaya yeni yeni başlayan Realme, Corona virüsünden ötürü evinden dışarı çıkamayan kitleye Whatsapp eğitimi vermek üzere hazırlık yapıyor.

Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına almış biçimde ilerliyor. Bu yüzden insanların evlerine çekilmesi söz konusu oldu ve internet kullanım oranlarında da artış yaşandı. Ancak 65 yaş üzeri kesim için internet halen daha yabancı olma özelliğini koruyor.

İnternet odaklı sunulan Whatsapp da yaşlı nüfus için oldukça yabancı bir noktada bulunuyor. Yaşlıların genel olarak iletişim kurmak için dışarı çıkma gereksinimi içerisinde olmaları da var sayıldığında bu programı öğrenmeleri bir mecburiyet olarak görülüyor. Bu yüzden Realme akıllı telefon üreticisi, yaşlı vatandaşlara Whatsapp uygulamasını kullanmalarını öğretmeyi hedefliyor.

Realme tarafından sunulan bu eğitimden faydalanmak isteyen tüm vatandaşlar 0850 433 85 88 numarasını kullanabileceklerdir. Realme görevlileri yaşlılara nasıl Whatsapp kullanacaklarına dair bir eğitim süreci sunacaklardır.

Yaşlı kimselerin evinde internetin bulunmaması durumunda da gerekli mobil veri kullanımı ve ücret tarifesi konusunda da gerekli bilgilendirmeler yapılacak. Bu hizmetten yararlanmak isteyen yaşlıların akıllı telefonlarının olması da bir koşul olarak ifade ediliyor. Bu hizmetin Nisan 2020 sonuna kadar devam edeceği ifade ediliyor.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı