Trend

Rusya ile Türkiye Arasındaki Uçuşların Başlayacağı Tarih Netleşti

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Türkiye’ye düzenlenecek uçuşlar için iki farklı karar aldıklarını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlar, 1 Ağustos itibarıyla başlıyor.

Mart ayı itibarıyla Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri olan koronavirüs, yurt dışı uçuş trafiğini çok ciddi şekilde etkilemiş ve dolayısı ile ülkemize giriş yapan turist sayısında da inanılmaz bir düşüşe neden olmuştu. Uçuş yasağı olan ülkeler arasında Türkiye’ye en fazla turist gönderen ülkelerden olan Rusya da yeralıyor.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova tarafından yapılan yeni bir açıklama, Rusya-Türkiye uçuşlarının ne zaman yeniden başlayacağına açıklık getirdi.

Golikova, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların 1 Ağustos itibarıyla İstanbul ve Ankara’ya, 10 Ağustos itibarıyla da Antalya, Dalaman ve Bodrum gibi turistik merkezlere başlayacağını açıkladı. Böylece ağustos ayı itibarıyla Türkiye, yeniden Rus turistlerin uğrak noktalarından biri haline gelebilecek.

Golikova’nın açıklamasına göre Rusya’ya gidecek olan yabancı kişilerin uçağa binmeden 72 saat önce koronavirüs testi yaptırması gerekiyor.

 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı