Kariyer

Salgın Yüzünden Evden Çalışanların %80’i Bu Modeli Destekliyor

En prestijli online araştırma şirketlerinden biri olan DORinsight’ın iş hayatını ele aldığı araştırması sonuçlarına göre COVID-19 salgını sebebiyle evde çalışan insanların %80’i bu modeli destekliyor.

COVID-19 salgını sebebiyle, özel hayatımız ve çalışma sistemlerimiz tamamen değişti. Bu krizi ilerleyen zamanlarda atlatacağımıza hiç şüphe yok lakin COVID-19 salgını sebebiyle sosyal ve iş hayatımızdaki değişimler kalıcı olacak mı? Salgından sonra evden çalışma sistemi devam edecek mi? DORinsight, “Salgından sonra iş yaşamı” başlığında bir araştırma yaparak geleceğe ışık tuttu.

Katılımcılar ve aileleri endişe duyuyor

Katılımcılar COVID-19 salgını nedeniyle tutumları sorulduğunda %71’i “endişeliyim”, %15’i “endişeli değilim”, %14’ü ise “kararsızım” cevaplarını verdi. Katılımcıların %49’u ailesinin salgına yakalanmasından, %23’ü ise ülkenin ekonomik sorunlar yaşamasından, %14’ü ise kendi sağlıkları ile sorunlar yaşamaktan, %6’sı işini kaybetmesinden, %4’ü psikolojik anlamda etkilenmekten, %3’ü ise aile içerisinde sorunlar yaşamaktan endişe duyuyor.

Şirketler COVID-19 Salgınına karşı krizde başarılı

COVID-19 salgınına karşı şirketlerin aldığı önlemler konusunda kullanıcılara sorulduğunda %66’sı şirketlerin aldığı önlemlerin yeterli olduğunu , %68’i başarılı bulduğunu söyledi. Katılımcıların %50’si normal hayatında yaptı işin evden çalışılabilir olduğunu söylerken, %43’ü şu an evden çalıştığını belirtti.

Şirketin COVID-19 salgınına karşı tutumu çalışanların performansını yükseltiyor

Katılımcıların %62’si şirketlerinin COVID-19 salgını sebebiyle aldığı önlemlerin ve çalışanlara verdiği desteğin olumlu yönde etki gösterdiğini söyledi. Katılımcıların %60’ı COVID-19 sebebiyle işten çıkarılma korkusu yaşamadığını belirtirken, %67’si kısa çalışma, ücretsiz izin ve ücret düşürme gibi konuları çalışanlarına sunmadığını belirtti.

Etiketler

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı