Trend

Salgında Yemek Tarifi Siteleri Atağa Kalktı

Evde daha fazla zaman geçirmemiz dolayısıyla internet üzerinden yemek tarifi veren sitelere ilgi oranı %139 artış gösterdi.

COVID-19 salgını sebebiyle, hem dünya genelinde hem de ülkemizde evimizde geçirdiğimiz sürede büyük bir artış oldu. Bu nedenle dışardan yemek söylemeyi bırakarak farklı tatlar ve lezzetler denemek için internet üzerinden farklı tarifler alarak yeni yemekler yapmaya başladık. Yeni arayışlara girerek hem ailemiz hem de kendimiz için farklı lezzetli yemekler yapmaya fırsat bulduk. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için ve dışarıya da çıkmadığımız için yeme alışkanlığımızı değiştirmek zorunda kaldık. Evde kaldığımız süre boyunca mutfağa yönelerek birbirinden farklı yemek tarifleri alarak beslenme ihtiyaçlarımızı karşılamaya başladık.

Gemius, internet kullanıcıları üzerinden yaptığı araştırmaya göre internet üzerinde yemek tarifleri içerikli sitelerde %139 artış yaşandı. Mart ayında yemek sitelerini ziyaret eden kullanıcı sayısı 348 binlerdeyken, Nisan ayında 832 bin kullanıcıya ulaştı. Ayrıca yemek tarifi ile ilgili sitelere giren kullanıcıların %56’sını kadınlar oluştururken, erkeklerin sayısı da bir hayli fazla.

Gemius, IAB Türkiye İnternet Ölçülme Araştırma sonuçlarına göre yemek tarifleri içerikli sitelere giren kullanıcıların %56’sı çocuk sahibi kullanıcılar. Yemek tarifi içerikli sitelere giren kullanıcıların yaş aralığı ise 25-34 yaş aralığındaki kadınlar. Ayrıca 55 yaş üstü kadın kullanıcılar da %21’lik bir yere sahip.

Etiketler

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı