Finans

Samsung’dan Büyük İddia: Türkiye’de En Çok Biz Satıyoruz

Merkezi Güney Kore’de olan dev teknoloji şirketi Samsung’un Türkiye ayağı, geçtiğimiz hafta Pazar Araştırması şirketi Canalsy’in raporunu yalanladı ve üçüncü çeyrekte pazar payının sanılanın aksine %21 değil; %40,4 olduğunu açıklayarak zirvede olduklarını söyledi.

 

Canalsy’in geçtiğimiz hafta açıkladığı, Temmuz – Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan raporda akıllı telefon üreticilerinin pazar payları ortaya çıkmıştı. Rapora göre Çin’li teknoloji devi Xiaomi’nin yıllık oranda %40 büyüdüğü ve Türkiye’nin en çok satış yapan şirketi olduğu açıklanmıştı.

 

Samsung, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

“Dünyaya ilham veren ve geleceği bugünden şekillendiren teknoloji devi Samsung olarak, insanların yaşamını kolaylaştıran, fiziksel ve dijital dünyaların mekânsal sınırlarını ortadan kaldıran ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Bu yaklaşımla sunduğumuz akıllı telefonlarımızın, bağımsız araştırma kuruluşlarının da ortaya koyduğu üzere, kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin de haklı gururunu yaşıyoruz.

 

Bağımsız araştırma şirketi GFK tarafından yayınlanan rapora göre, Türkiye akıllı telefon pazarında üçüncü çeyrekte, adet bazında yüzde 40,4 pazar payına sahip olmamız Türkiye’deki güçlü konumumuzun önemli bir kanıtı niteliğindedir.

 

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insanların yaşamını renklerinden, onlar için yeni ufuklar açan akıllı cihazlarımızla tüketicilerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Samsung Electronics Türkiye”

 

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı