FinansYatırım

Sanal Sağlık Platformu Vida Health 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Jono Chang, Stephanie Tilenius ve Connie Chen tarafından kurulan Vida Health, 25 milyon dolar yatırım aldı.

2014 yılında San Francisco’da kurulan sanal sağlık platformu hizmeti veren Vida Health, çok önemli bir yatırım aldı. Aktarılan bilgilere göre Jono Chang, Stephanie Tilenius ve Connie Chen tarafından kurulan Vida Health, toplamda 25 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Paylaşılan bilgilere göre Ally Bridge Group liderliği sayesinde 25 milyon dolar yatırım alındı. Ally Bridge Group dışında yatırım yapanlar ise şu şekilde;

  • Aspect Venterus
  • Canvas Ventures
  • AME Cloud Ventures
  • Webb Insvestment Network
  • Workday Ventures

Vida Health, Haziran 2019 yılında 30 milyon dolarlık bir yatırım daha almıştı. Haziran ayında şirketin derlemesi yapılmış ve 140 milyon dolar seviyelerindeydi. Vida Health’in, alınan bu son yatırım ile birlikte şimdiye kadar aldığı toplam yatırım miktarı ise 83 milyon dolara ulaştı. Vida Health, kullanıcılara hizmet verdiği alanlar ise diyabet, depresyon, yüksek tansiyon, anksiyete. Ayrıca Vide Health, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu konulara özel beslenme uzmanları, hemşireler, terapistler ve özel eğitmenlere ulaşmaları için olanaklar sağlıyor. Alınan 25 milyon dolarlık yatırım sanal bakım için artan talepleri karşılamak amacıyla kullanılacak.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı