Finans

Sanal Ticaret Akademisi Hizmette!

Sanal ticaret eğitimi için hazırlanan Sanal Ticaret Akademisi ücretsiz olarak hizmete sunuldu. Ticaret Bakanlığı şirket kurmak isteyen veya dış ticarete atılmak isteyen vatandaşların eğitim alabilecekleri bu platformu ücretsiz olarak erişime açtı.


Sanal Ticaret Platformu 7/24 Saat Eğitim Veriyor
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapılan açıklamaya göre platform 7 gün 24 saat erişime açık olacak. Bunun yanında Türkiye’nin alt yapısının geliştirilmesi, dış ticaret ve ihracat kültürün yaygınlaşmasının temel hedef olduğu açıklandı. Elemanların niteliğini arttırarak kurumsal zihniyetini geliştirmek amacıyla hazırlanan platform ile Türkiye’ye yeni girişimcilerin ve ihracatçıların kazanılacağının öngörüldüğü bilinmektedir.


Kolay Erişim İmkanı
Sanal Ticaret Akademisi’nde eğitim almak için herhangi bir ön başvuru süreci bulunmuyor. Bütün vatandaşların erişimine açık olarak sunulan akademide eğitim almak içi herhangi bir prosedür söz konusu değil. Sanal Ticaret Akademisi ile iç ticaret ve dış ticarete ilişkin birçok farklı eğitime sadece sisteme giriş yaparak ulaşım sağlanması mümkün. Eğitimlerden yararlananlara ise sertifika verilecektir. Buna göre online eğitimlerden faydalanarak girişimcilik, iç ticaret ve dış ticaret alanlarında 3 ayrı sertifika alınabilmektedir.


Mobil uyumlu bir şekilde hazırlanan platformda sanal sınıf uygulaması ve sanal seminerlerin olacağı bilinmektedir. Her türlü görüş içinse Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile canlı bağlantı imkanı sunulmaktadır.


Sanal Ticaret Akademisi eğitimlerinden faydalanmak için https://akademi.ticaret.gov.tr/cms/Index/?ReturnUrl=%2f%3fAspxAutoDetectCookieSupport%3d1&AspxAutoDetectCookieSupport=1 linkine tıklayarak sisteme ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı