Trend

Snapchat Baştan Sona Yenilendi

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları Facebook ve Twitter’ın karşısında sessizliğini koruyan Snapchat, geçtiğimiz gün düzenlenen Snap Partner Summit 2020 etkinliğiyle sessizliğini bozdu. Tasarımı konusunda bir süredir yeniliğe gitmeyi planlayan şirket, düzenlenen etkinlikle yeni tasarımını yayınladığını duyurdu. 

Yeni tasarımıyla kullanıcı deneyimini ön plana çıkaran şirketin tasarıma eklediği yeni menü çubuğuyla kullanıcılar uygulamada kolaylıkla gezinebiliyor. Ayrıca aylık 200 milyon kullanıcıya sahip olan Snap Map özelliği, yeni tasarımıyla birlikte ‘Mekânlar’ isminde yeni bir özelliğe kavuştu. Mekânlar özelliği kullanıcıların en çok ziyaret ettiği yerleri görmenizi sağlayacak. Bu yeni özellikle dünyanın her yerinde bulunan mekânların Snap Map’e eklendiğini açıklayan şirket, bu sayede işletmelerin dikkatini çekmeyi amaçlıyor. 

Bir diğer yeni özellik kapsamında, hikâyelerimiz özelliği yeni konu başlıklarına kavuşuyor. Kullanıcıların günde 3 milyon Snap paylaştığını açıklayan Snapchat, sekmede yer alan içerikleri konu başlıkları halinde ayırmaya başlıyor. Snapchat kullanıcıları hikâyelerini “ASMR”, “Life Hacks”, ya da “Oddly Satisfying” gibi topluluk konu başlıklarına ekleyebilecek. Bu özelliğin Instagram’da yer alan keşfet sekmesinde bulunan hashtaglere benzediğini söyleyebiliriz

Snapchat yeni AR ve Scan özellikleri

Dün tanıtılan SnapML sayesinde bir geliştirici, lensleri güçlendirmek için kendi makine öğrenmesi modelini direk olarak Lens Studio’ya kolay bir şekilde ekleyebilecek. Bu sayede pek çok kişi kolay bir şekilde Snapchat Lens’i üretebilecek. Ayrıca uygulamaya yeni sesli Scan özelliği de eklendi. Bu sayede kullanıcılar Lensleri sesli komutlar ile aratıp kolay bir şekilde kullanabilecek. 

Happening Now sekmesini de duyuran Snapchat, kullanıcıların haberlere kolay ve hızlı bir şekilde erişmesine olanak sağladı. Bu kapsamda çeşitli saygın haber ve içerik platformlarıyla iş birliğine giren Snapchat, yeni formatla birlikte kullanıcıların kişiselleştirilmiş haberlere kolay ve hızlı bir şekilde erişmesine olanak sağlıyor. Şuan için ABD’de bulunan kullanıcılara açık olan özellik, önümüzdeki yıllarda tüm dünyadaki kullanıcılara açmayı planlıyor. 

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı