Trend

Sony, Bir Yıl Önce Duyurduğu Xperia Pro’yu Satışa Sundu

Sony tarafından 1 yıl önce duyurulan Xperia Pro bugün satışa sunuldu. Ancak satışa sunulduğu andan itibaren fiyat etiketi kullanıcılar tarafından hiç hoş karşılanmadı. Ayrıca işletim sistemi Android 10 işletim sistemine sahip.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, bundan 1 yıl önce akıllı telefonu duyurmuştu. Xperia 1 II ile duyurulan telefon, 2020 yılının amiral gemisi özelliklerini taşıyan Xperia Pro’ydu. Ancak aradan neredeyse 1 yıl geçtikten sonra bugün piyasaya sürüldü. Sony Xperia Pro,  şuan sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunuldu. Ancak telefonun satışa çıktığı andan itibaren kullanıcılar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Şaşkınlığın en önemli sebebi ise fiyat etiketi oldu. Çünkü Sony Xperia Pro’ya sahip olabilmek için vereceğiniz ücret ise tamı tamına 2.500 Dolar (18.350 TL).

2.500 Dolarlık Xperia Pro Kullanıcılara Ne Sunuyor?  

Kullanıcıların şaşkınlığa uğramasının diğer sebebi ise oldukça dikkat çekti. Geçen yıl tanıtılan bu telefon o dönemin Amiral gemisi işlemciye sahip bir telefon olarak tanıtılmıştı. Yani telefon Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisi yerine Snapdragon 865 işlemcisiyle kullanıcılara sunuldu. Snapdragon 865’in kötü bir işlemci olduğunu ima etmiyoruz ancak, 2.500 dolarlık bir telefonda elbette en son teknolojiye sahip özellikler isteriz. Ayrıca Snapdragon 889, 865’e göre üç kameradan aynı anda video ya da fotoğraf çekme ve 4K HDR video kaydı avantajlarını sunuyor. 

Bunlara rağmen Sony, telefonun depolama ve RAM alanında ilk olarak duyurduğu özelliklerin dışına çıkmayı başardı. Şirket, akıllı telefonda 8 GB Ram yerine 12 GB RAM, 256 GB depolama alanı yerine 512 GB depolama alanı sundu. Telefonun ekranı, bataryası ve kamera kurulumu ise aynı kaldı. Ayrıca Android 10 işletim sistemi de aynı kalanların arasında.

Sony Xperia Pro’yu fiyat etiketi dışında diğer telefonlardan ayıran nokta ise Type-D bağlantısıyla HDMI desteği. Bu sayede XPeria Pro, DSLR kameranız iin bir monitör haline dönüşebiliyor. Ayrıca telefona bağlı olan bir kamera sayesinde canlı yayın yapmanıza olanak sağlayabiliyor. Tüm bu özelliklerine rağmen telefonun fiyatı hala normal karşılanabilecek bir rakam değil.

Sony Xperia Pro özellikleri:

 

  • Ekran: 6,5 inç, 4K HDR OLED
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865
  • RAM: 12 GB
  • Depolama: 512 GB
  • Arka Kamera: 12 MP + 12 MP + 12 MP
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Batarya: 4.000 mAh (Kablosuz şarj desteği yok)
  • Bağlantı: 5G
  • İşletim Sistemi: Android 10

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı