Teknoloji

Sony, Elektrikli Otomobilini Tanıttı

Sony, CES’te elektrikli bir araba evet, gerçek bir araba tanımı yaptı. Bu, Sony’nin Vision-S girişimi adı verilen hareketlilik çabaları altındaki ilk prototip aracıdır ve teknoloji devinin basın etkinliği sırasında söylediklerine dayanarak, geliştirdiği ve sunabileceği otomotiv teknolojilerini sergilemek için inşa edilmiştir. Sony, prototip sedanı oluşturmak için Bosch, Continental, NVIDIA ve Qualcomm gibi bir dizi şirketle birlikte çalıştı.


Otonom sürüş sağlayanlar, 360 Reality Audio teknolojisi, geniş ekranlar ve diğer özellikleri içeren 33 sensörle donatılmıştır. Şirket, bütün sürprizleri fuarda açıklamadı fakat konunun uzmanları, birçok farklı özelliğin bu araçta olduğunu söylüyor.


Yapay Zeka ve Otomobilin Birleşimi
Vision-S prototipi, Sony’nin birçok görüntüleme ve algılama teknolojisinin yanı sıra şirketin yapay zeka, telekomünikasyon ve bulut teknolojilerindeki gelişmelerini bir araya getiriyor. Yüksek çözünürlüklü, HDR uyumlu CMOS görüntü sensörleri (yol algılama, nesne algılama ve renk tanımlama, Katı Hal LiDAR (gündüz ve gece görüş ve nesne algılama için) ve göreceli hız algılama ve mesafe algılama için radar içerir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı