Trend

Sosyal Mesafe Kuralı Albüm Kapaklarına Uyarlandı

Paco Conde ve Beto Fernandez adlı tasarımcılar, COVID-19’dan ötürü 6 Feet Covers adlı projelerini hayata geçirdi. Sosyal mesafe kurallarını ünlü albüm kapaklarına taşıdılar.

COVID-19 salgını nedeniyle tasarımcılar ve çizerler de boş durmuyor. Bu salgın nedeniyle yaratıcı yönlerini ortaya çıkararak, toplumu bilinçlendirmek üzere harekete geçiyorlar. Duyi Han, duvar resimlerini sağlık çalışanlarına adayarak, bu konuda ilk girişimi hayata geçirmişti. Sonrasında da Micheal Jantzen de sosyal mesafeyi korumak için absürt plastik kafesleri ortaya koymuştı. Jure Tovrljan da Corona virüsü ile ünlü firmaların logolarını birleştirmişti. Son olarak Paco COnde ile Beto Fernandez de 6 Feet Covers adlı projeleriyle sosyal medya kuralına dikkat çekiyor.

6 Feet Covers projesi içerisinde Beatles’ın 1969 yılındaki Abbey Road adlı albüm kapğına ver verildi. Bunun yanında Blondie’nin 1976 yılındaki kendi adını taşıyan albümünün yanı sıra Queen’in 1974 yılındaki Queen2 ve The Fugees’in 1996 yılındaki The Score albümünü kapsayan çalışmalara imza atıldı.

6 Feet Covers ile Sosyal mesafe Kuralı Hatırlatılıyor
Beatles’ın ünlü Abbey Road adlı albümlerinin kapağında George Harrison, Paul McCartney, Ringo Star ve John Lennon’un birbirlerinden uzak bir şekilde karşıya geçtikleri görülebiliyor. Aynı hareket Blondie, U2, Ramones ve Queen gibi grupların albüm kapaklarına da uygulanmış. Aynı zamanda da bu albümün önce ve sonraki hallerinden de bahsedilmiş. İnternet sitesinden görülebilecek olan bu albümlerde yakın temastan kaçınılması durumu etkili olarak vurgulanmış.

İki tasarımcı, bu zamana kadar markalar için tasarladıklarını Corona virüs için uyarladıklarını belirtiyor. Aynı zamanda da herkesin yeteneklerini bu salgına dikkat çekmek için kullanması gerektiğini de işaret ediyor.
Sanat yönetmeni olan Paco Conde ve metin yazarı Beto Fernandez, aynı zamanda da Los Angeles’ta var olan sosyal odaklı stüdyo olan Activista’nın da kurucuları olarak biliniyor. Bu iki zamanında Absolut, Dove ve Burger King gibi dev firmalarla beraber çalışmış. Aynı zamanda da Cannes tarafından ortaya konulan rapora göre en çok ödül almayı başaran yaratıcı yönetmenler de olmuşlar. Bununla beraber de 2017 yılındaki Forbes tarafından düzenlenen En Yaratıcı 100 İnsan listesinde de kendilerine yer bulmuşlar.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı