Teknoloji

Spor Eğitmenlerine Özel Canlı Yayın Platformu

Fitoscope, spor eğitmenlerine öğrencilerine canlı yayın yaparak bireysel ya da grup olarak eğitim verme olanağı sağlıyor. Ayrıca ödemeler de online olarak gerçekleştirilebiliyor.

Özel olarak spor eğitmenleri düşünülerek hazırlanmış bu canlı yayın platformu Fitiscope, Nisan ayında kullanıcılara sunuldu. Fitiscope, eğitimcilerin bireysel ya da grup halinde eğitim vererek spor yapmalarına olanak sağlıyor. Ayrıca verdiği eğitim seansları başına ödemelerini online olarak alabilmelerine olanak sağlanıyor. Ceyhun Tükle, Hayan Baysal ve Uğur Bakış Uzun tarafından kurulan ve yönetilen Fitiscope, 14 Nisan’da 6 eğitmen ile test edildi. Test edildikten sonra 20 Nisan’da kullanıcılara sunuldu. Bu girişim İngiltere’nin Londra kentinde kurulmuştu. İlk etapta bu uygulamaya İngiltere’de 42 spor eğitmeni katılmış durumda.

Şimdiye kadar bireysel ve grup dersleri halinde 300 eğitim verildi. 300 eğitim sonucunda ise yaklaşık 3000 sterlinlik bir işlem gerçekleşti. Platform 30 Nisan tarihinden itibaren Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Ayrıca Türkiye’de toplamda 11 spor eğitmeni katılırken 7 eğitim düzenlendi. Fitoscope’un Avrupa’da Hussle, TrubeApp ve MoveGB gibi büyük ve ciddi rakipleri olmasına karşın, B2B olarak konumlaması sayesinde rakiplerinin önüne geçmeyi başarmış durumda. Fitoscope spor eğitmenlerinden şimdilik bir komisyon almıyor. Lakin ilerleyen zamanlarda geliştirilerek ücretsiz ve abonelik şeklinde iki farklı model ile kullanılacak. Ücretsiz abonelik, belirli bir seviyeye kadar eğitim almanızı sağlayacak.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı