Trend

Sports & Merits’ten Ücretsiz Egzersiz Uygulaması

Sports & Merits tarafından ortaya konulan ve ilk üç günde 1000 üyeye ulaşan Yogaila.com, grup dersleri ve canlı yayınlarıyla ilgi çekiyor.

Sports & Merits tarafından ortaya konulan Yogaila.com sayesinde 15’ye yakın spor merkezinin kullanılması durumu ortaya çıkıyor. Bülent Ozan, Murat Yavuz ve Türker Baloğlu liderliğinde yoga eğitimi alınabiliyor. COVID-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla beraber bu uygulamanın kendini gösterdiği ve 23 Mart itibarıyla devreye girdiği ifade ediliyor.

30 Mart gününden itibaren Yogaila.com içerisinde dersler başlamıştı. 100 üzerinde katılım sağlanan bu derslere 11 farklı versiyon da dahil olabiliyor. 15-20 kişilik gruplar halinde dersler işleniyor.

20 eğitmenle beraber derslerin sağlanması ve Zoom altyapısı içerisinde gerçekleştirilmesi mümkün olabiliyor. Aynı zamanda da olumlu tepkiler alan bu uygulamanın giderek daha da yaygınlaştığı da ifade ediliyor.

Yogaila.com projesi şimdilik bir sosyal sorumluluk projesi olarak kendini gösteriyor. Ancak ilerleyen süreçte bir gelir modeli olarak öne çıkan bir platform olacağa benziyor. Salgın boyunca tüm bu derslerden ücretsiz bir şekilde yararlanma durumu da kendini gösteriyor.

Her kullanıcı karantina süresi içerisinde uzaktan yoga ve spor derslerini ücretsiz bir biçimde kendini gösterecek. Instagram ve Youtube odaklı olarak kişilerin bu canlı yayın içeriklerini takip etmelerinden dolayı ortaya çıktığı da vurgulanıyor.

Yogaila içerisinde yoga dışında fitness, meditasyon, HİTT, body combat, crossfit gibi seçeneklere de yer veriliyor. Aynı zamanda da nefes egzersizlerine dair faaliyetler de bu süreç içerisinde görülebiliyor.

Bu eğitim süreçlerine girebilmek adına ilk olarak rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Derse kayıt evresini mail ile gerçekleştirerek, bilgilendirmeler sayesinde derslere dahil olunabiliyor. Derslere ilgili bilgiler ve bağlantılar da bu süreçte görülebiliyor.

Yogaila içerisinde yer alan eğiticilerin de referansla kendini gösterdiği biliniyor. Eğitmenler de hızlı bir online mülakata tabi tutularak, araçları online bir şekilde öğrenebilmeleri mümkün oluyor.

Dünya genelinde Ompractice, Yogaia ve Alo Moves ile beraber yarışabilecek olan Yogaila platformunun, ülke genelindeki bu ihtiyacı karşılayacağına da kesin gözüyle bulunuyor. Aynı zamanda bu uygulamaya yurtdışından kullanıcılar da erişebilmektedir.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı