Trend

Spotify, Canlı Şarkı Sözleri Özelliğini ABD’de Test Ediyor

Çevrimiçi şarkı dinleme platformu Spotify, canlı şarkı sözleri özelliğini ABD’de test etmeye başladı. Şirket, geçtiğimiz yıl da 26 ülkede bu özelliği test etmeye başlamıştı. 

Günümüzün en popüler çevrimiçi müzik dinleme platformlarından biri olan Spotify’a gelmesi istenen özelliklerden bir tanesi de şarkı sözleri özelliğiydi. Birçok kullanıcı uzun zamandır Spotfiy’ın bu özelliği getirmesini istiyordu. Spotify, bu özelliği ABD’deki kullanıcılarla birlikte test etmeye başladı. Yani ABD’deki bazı kullanıcılar, dinledikleri şarkılarla senkronize bir şekilde şarkı sözlerini de görüntülemeye başladı.

Spotify, canlı şarkı sözleri özelliğini test etmeye başladı

 

Spotify şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, bu özelliğin ABD’deki bazı kullanıcılarla birlikte test edilmeye başlandığını belirtti. Ayrıca Spotfiy’da kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getiremek için düzenli olarak test edildiğini ve bunlardan bazılarının geniş kullanıcı kitlelerine sunulduğunu, bazılarının ise şirkete önemli dersler kazandırdığı ifade edildi. 

Elbette Spotfiy’ın şarkı sözlerini de şarkıların yanında sunma planı yeni değil. Şirket, daha önce Musixmatch ile işbirliği yapmış ancak bu ortaklık 2016 yılında son bulmuştu. Daha sonra Genius ile ortaklık kurularak bu ortaklığın sonucunda ise “Behind the Lyrics” özelliği ortaya çıkmıştı. Spotfiy, şarkı sözleri özelliğini geçtiğimiz yıl 26 ülkede test etmeye başlamıştı. Elbette şirlket sözcüsünün de belirttiği gibi test edile tüm özelliklerin geniş kullanıcı kitlesine sunulması gibi bir durum henüz söz konusu değil. Spotfiy’ın yaptığı bu testleri, gerçek hayatta hiçbir zaman deneyimlemeyebiliriz. 

Bu türde olan özellikleri, Spotify’ın Apple Music ve Deezer gibi rakipleriyle rekabet etmesi için önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ancak Spotfiy, bu özelliği olmadan da oldukça başarılı sonuçlar elde edebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı