Trend

Spotify HiFi’yi Duyurdu

Spotify kullanıcıları tarafından 2017 yılından beri beklenen “yüksek kaliteli müzik” aboneliği Spotify HiFi başlıyor. Yüksek kaliteli müzik deneyimi, normal abonelikler dışında ekstra ücret karşılığında elde edilebilecek.

Dünyanın en popüler müzik dinleme platformu haline gelen Spotify, sonunda yüksek kaliteli müzik dinlemek için yeni abonelik sistemini açıyor. Spotify HiFi abonelik olarak isimlendirilen paketle kullanıcılar “kayıpsız ve yüksek kaliteli müzik keyfini” yaşayacaklar. Amazon Music ve Tidal’ın ardından bu üyeliği aktif hale getirmeye karar veren Spotify: “CD Kalitesinde kayıpsız müzik” mottosuyla çıkış yapacak. Spotify HiFi’ı uzun süredir bekleyen kullanıcılar tarafından olumlu bir şekilde karşılanacağı bekleniyor.

Spotify HiFi Hangi Cihazlarda Çalışacak?

Teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde kulaklık ve hoparlör teknolojilerinin de gelişmesi sayesinde Spotify HiFi birçok cihazda çalışabilecek. Özellikle Spotify Connect özellikli hoparlörler dâhil olmak üzere bütün cihazlarda HiFi’in çalışması bekleniyor. Spotify HiFi’ın Premium hesabına bir eklenti olarak pazarlanması da beklenenler arasında. Geçtiğimiz yıldan bugüne kadar %29’luk bir büyüme başarısı gösteren Spotif’ın sadık müşteri kitlesini diğer platformlara kaptırmamak için bu değişikliğin yapıldığı belirtiliyor. 

HiFİ Ücreti Ne Kadar?

Spotify Premium eklentisi olacak HiFi üyeliğinin “uygun fiyatlarla” kullanıcılara sunulmayacağı bekleniyor. HiFi için Amazon Music aylık 15 dolar, Tidal’da ise aylık 20 Dolar ücret alınıyor. Spotif’ın bu ücretlerin altından piyasaya giriş yapması beklense de ülkemizdeki dolar kuru nedeniyle beklentileri şimdilik yükseltmemekte fayda var.

345 milyon kullanıcıya sahip olan Spotify’ın, Stream on isimli çevrimiçi etkinliğinin duyurulmasının ardından Spotify HiFi’in duyurulması Amazon Music’in bir eklentisi olarak değerlendirildi. Müzik platformları arasındaki bu kıyasıya yarışta kimin öne çıkacağı ise henüz net değil. Ancak yaşanan bu gelişmeler kullanıcıları oldukça memnun ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı