Trend

Spotify, Locker Room’u Satın Aldı

Spotify, yeni bir duyuru yayınlayarak , canlı ses uygulaması girişimlerine hızlı bir adım attı. Locker Room’un çatı şirketi Betty Labs’ı satın aldığını duyuran Spotify, Clubhouse ve Twitter Spaces’e rakip olmaya hazırlanıyor.

Clubhouse’un dünya çapında yarattığı etki sonrasında, Facebook’un benzer bir yazılım üzerinde çalıştığını duyurmasıyla teknoloji devleri, gözlerini canlı ses uygulamalarına dikmişti. Dünyanın en popüler müzik dinleme platformu Spotify’dan yeni bir hamle geldi. Betty Labs’ı satın aldığını duyuran Spotify, Locker Room’un tekrar markalaşmasını sağlayacağını açıkladı.

Spor hayranlarının kullandığı Locker Room’u yeniden dizayn ederek Spotify, markanın konumlandırması ve kullanım alanını genişleteceğini belirtildi. Locker Room’un yakın zamanda müzik, spor ve kültürel alanda faaliyet göstereceğini belirten Spotify, “Sesin gelecekteki formatını” oluşturacağını belirtiyor.

Gustav Söderstörm: “Kullanıcılar Spotify’da canlı formatlar istiyor”

Spotify AR-GE’sinin başında bulunan Gustav Söderstörm; “Spotify kullanıcıları canlı formatlar istiyor, bunu çok yakında milyonlarca kullanıcıya sunacağımız için oldukça heyecanlıyız” diyor. Dünyanın en popüler podcast ve müzik platformunda sunulacak olan “canlı yayınlar” sayesinde, platformda birçok yeni kategorinin de doğması beklenenler arasında. Özellikle Apple Music’in Behind the Songs hamlesinin ardından, benzer konseptlerin canlı yayınlar aracılığıyla “Spotify” ortamına taşınması platformun daha da büyümesini sağlayacak gibi gözüküyor.

Profesyonel sporcuların, yazarların, müzisyenlerin, şarkı yazarlarının ve hatta siyasetçilerin münazara ve açık oturumlar için kullanabileceği Spotify’da hayranlar ve ünlüler bir araya getirilmiş olacak. Clubhouse’a nazaran Spotify’ın her platformda yer alması ve mevcut kullanıcı hacmi nedeniyle konseptin kısa sürede popülerleşmesi beklentiler arasında. Clubhouse’un özellikle Android platformlara hala çıkış yapamaması rakiplerinin ellerini hızlandırmasına sebep oldu. Aynı zaman da Facebook vb. markaların yapacağı girişimler nedeniyle marka ciddi bir kullanıcı kaybı yaşayabilir.

Betty Labs Kurucusu ve CEO’su Howard Akumiah; “Spotify ile sporseverler için en iyi deneyimi sunmaya devam edeceklerini bunun yanında müzik, kültür ve canlı sohbet için muazzam bir platform oluşturacaklarını” belirtiyor.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı