Trend

Spotify, Sesli Kitap Özelliğini Test Etmeye Başladı

İsveç merkezli müzik platformu Spotify, bu hafta itibariyle sesli kitap özelliğini test etmeye başladı. Kullanıcılara klasik edebiyattan 9 farklı eser sunan şirket, bu konuda başarılı olursa bunu kalıcı hale getirerek arşivine daha fazla kalıcı eserler ekleyecek.

Dünyanın en popüler müzik platformu Spotify, geçtiğimiz pazartesi günü platformuna Sesli Kitap denemelerine başladı. Şirket tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da klasik edebiyattan 9 farklı eser ve bu eserleri başarılı ustaların seslendirmeleriyle kullanıcıların ilgisi ve beğenisine sundu.

Spotify, klasik 9 farklı eserin sadece sesli versiyonlarını sunmamış, aynı zaman da ünlü Harvard profesörü Glenda Carpio’nun eserler hakkında yaptığı eleştirilere de yer vermiş.

Audible’a yeni rakip Spotify

İsveç merkezli şirket, geçtiğimiz yıl Harry Potter at Home isimli eseri seslendirme platformu üzerinden paylaşmış ancak sesli kitap piyasasında beklediği ilgiye sahip olamamıştı. 9 farklı eserin yer aldığı yeni bir girişimle tekrar sesli kitap piyasasına giren Spotify, Amazon’un Audible isimli sesli kitap platformuna rakip olacak gibi gözüküyor.

Bu özellik, hem Premium hem de ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak bu özellik henüz test aşamasında olduğu ve Spotify’in bu özelliği kalıcı hale getirip getirmeyeceği ise net değil.

Spotify Sesli Kitap özelliğine eklenen kitaplar: 

 

  • Mary Shelley,  Frankenstein / Seslendirme: David Dobrik
  • Frederick Douglass, Özgürlük Yolu: Amerikalı Köle / Seslendirme:  Forest Whitaker
  • Kate Chopin, Uyanış / Seslendirme: Hilary Swank
  • Jean Toomer, Cane / Seslendirme: Audra McDonald
  • Charles Dickens, Büyük Umutlar /  Seslendirme: James Langton
  • Nella Larsen, Passing / Seslendirme: Bahni Turpin
  • Stephen Crane, Kanlı Madalya / Seslenirme: Santino Fontana

 

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı