Teknoloji

Spotify, Yeni Video Podcast Özelliğini Test Etmeye Başladı

Dünyanın en ünlü online müzik platformlarından biri olan Spotify, yeni bir özelliği test etmeye başladı: Video Podcast. Testini ise iki ünlü YouTuber yapıyor.

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan online müzik platformu Spotify, yeni bir özelliğini daha kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta podcast’ler için özel çalma listeleri hazırlayan Spotify, yeni bir özellik olan Video Podcast’i test etmeye başladı.

Video Podcast projesi ise iki ünlü YouTuber olan Heath Hussar ve Zane Hijazi tarafından test edilmeye başlandı. Ayrıca bu ikili Zane and Heath: Unfiltered YouTube kanalı üzerinden içerik üretiyorlar. Spotify, yakın kaynaklarından yapılan açıklamaya göre kullanıcıların yarısı videoları görebilecek.

Spotify’den video hamlesi

Spotify, testler konusunda resmi bir açıklama yapmaktan kaçınsa da podcast’lere video ekleme özelliği bu durumu onaylar nitelikte. Kullanıcılar videoları görebilmek için oynat butonuna tıklayarak ekranın alt kısmında videoları görebilecekler. Bilindiği gibi telefonunuzun tuş kilidini aktif etmiş olsanız dahi arka planda Spotify çalışmaya devam ediyor. Yeni özellikte de telefonun tuş kilidini kapattığımız anda dahi çalışmaya devam edebilecek.

Video Podcast hakkında açıklamalarda bulunan Spotify sözcüsü, “Spotify’da kullanıcıların deneyimlerini daha iyi bir hale getirmek için önceden planlanmış testleri gerçekleştiriyoruz. Bu testlerin belirli bir kısımları kullanıcıların daha iyi bir hizmet almasına olanak sağlarken diğer kısım ise önemli bir öğrenme işlevini görüyor. Şimdilik sizlerle paylaşabileceğimiz bir bilgi bulunmamaktadır.” açıklamasını yaptı.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı