Trend

Starbucks Türkiye Corona Virüsü Nedeniyle Kapatıldı

Corona salgını nedeniyle ülkemizde de önlemler arka arkaya gelmeye başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından verilen karara uyarak Starbucks da şubelerini geçici olarak kapatma kararı verdi.

Corona virüsü dahilinde ortaya çıkan önlemler içerisinde sinema, tiyatro, gösteri merkezi, konser salonu ve kafeler belirli bir süre kalacak. İçişleri Bakanlığı tarafından verilen bu karar dün gece itibarıyla uygulanmaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı kararına uyan firmalardan olan Starbucks da gece 00.00’dan itibaren her şubesini kapatma kararı aldı. İçişleri Bakanlığı’nın bu tedbir kararına uyduklarını ifade etti.

Starbucks Türkiye tarafından yapılan açıklama kapsamında 16 Mart 2020 tarihi 00.00’dan itibaren Starbucks Türkiye şubelerinin geçici olarak faaliyetlerinin durdurulduğu açıklandı.

İçişleri Bakanlığı’nın bu uygulamasının ne zaman sona ereceği ise belirlilik arz etmiyor. Gece yarısından itibaren kapatılan işletmeler doğrultusunda kolluk kuvvetleri de denetleme evresinde bulundu. Sinema, kafe ve tiyatroların kapatımı da sokakların boş kalmasına neden oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı