Trend

Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın Kara Listeye Aldığı 99 Ürün Açıklanacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından halk sağlığını tehdit eden, 74 firmaya ait farklı tipte 99 ürün açıklandı. Bu ürünler taklit ve tağşiş kapsamlarına girmeleri açısından sakıncalı bulundular. Sağlıksız bulunan ürünlerin, Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı ve Gıda Yem Kanunu kapsamlarına bağlı olarak medyaya açıklanması kararı alındı.


Ürünler Nerede Açıklanacak?
Gıda Yem Resmi Kontrolü kapsamında taklit ve tağşiş gerçekleştiren firmaların ve ürünlerinin isimlerinin, parti ve seri numara rakam değerlerinin, Tarım ve Orman Bakanlığının resmi web adresinden yayınlanacağı belirtildi.


Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, ülkenin sağlıklı ve temiz gıdalar ile beslenmesi için çalışmalarına devem edeceklerini açıklarken, gıdaların sağlık şartlarına uygunluklarının tespiti için denetim seferberliğine devam edeceklerini açıkladır.

sağlığını olumsuz yönde etkilediği bildirilen firmaların ürünlerinin ise çikolata, bal, süt, bitkisel yağlar ve et kategorilerinde yoğunluklu olduğuna değiniliyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı