Finans

TEMSA Üretime Başlama Kararı Aldı

Dünya’da 66 ülkeye 11 bin 500 araç ihraç eden TEMSA Otomotiv, tesislerinin satılması ardından gelen hacizler ile birlikte yaşadığı sorunları geride bırakmaya başladı. Üretimin durması ile konkordato ilan etmek zorunda kalan firma, çalışanlarına ilettiği mesajlar ile tekrar çalışma sahasına geri döneceği hakkında sinyaller verdi.


TEMSA Çalışanları İş Başı Ne Zaman Yapacak
Sözcü’de yayınlanan haber içeriklerine göre, 200 milyon dolar banka borcu bulunana şirketin sunduğu konkordato ile fabrikanın çalışanlarına çalışmaya başlanacağı yönünde bildirimler iletildi. 27 Aralık Cuma günü TEMSA işbaşı koşullarının sağlanacağının işçilere açıklanması ile şirketin çalışma sahasına döneceği haberi gündemde yer aldı.


TEMSA yetkilisi olan Çelik İş Sendikası yöneticileri, şirketin haciz problemlerine ilişkin detayların çözülmesi sonucunda yaşadıkları memnuniyeti dile getirirken, tam kapasite koşullarında üretime tekrar geri dönüleceği yönünde sahip oldukları tavrı yinelediler. Bu detaylar kapsamında, TEMSA’nın yeni dönemde üretim koşulları ile işçilerine çalışma olanağı sunmaya devam edeceği belirtiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı