Trend

TESFED, E-Spor Yardımcı Antrenörleri Eğitecek

Türkiye E-Spor Federasyonu, bugün paylaştığı duyuruda e-spor yardımcı antrenörlerinin eğitileceği bir kurs başlatılacağını açıkladı. 22 Mart’ta başlayacak olan kursa katılmak için 250 TL’lik bir ücretin ödenmesi ve adaylarda aranan şartların karşılanması gerekiyor.

Son yıllarda inanılmaz derecede hızlı bir şekilde büyüyen E-spor, sunduğu rekabet ve heyecan sayesinde ülkemizde de daha büyük bir sektör olma yolunda emin adımlarla devam ediyor. Bugün, Türkiye E-spor Federasyonu (TESFED) tarafından bu ilerlemenin tuğlalarının birisi olacak bir duyuru yayınlandı. TESFED, internet sitesinde paylaştığı duyuruda ‘E-spor Yardımcı Antrenör’ yetiştirmek üzere kurs açılacağını açıkladı. Birinci kademe e-spor yardımcı antrenörlerin yetiştirileceği kursun detaylarına ve kursa başvuru yapmak isteyen kişilerin karşılaması gereken bazı şartlara da yer verildi.

Kurs Nasıl Olacak?

22 Mart – 1 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak olan kurs süresince adaylar, internet üzerinden eğitim alacak. Yayınlanan eğitim programına göre hafta içi her gün 18.00’da başlayacak olan kurs, en geç 23.25’e kadar verilecek derslerle sürecek. 1 Nisan günü sona eren kursun sınavıysa 5 Nisan 2021 tarihinde Ankara’da yüz yüze gerçekleştirilecek.

Kursa nasıl başvuru yapılır?

Kursa başvuru yapabilmek için bu bağlantıda yer alan E-devlet sayfasını kullanabilirsiniz. 8-18 Mart tarihlerinde ön başvuruları alınacak kurs, ücretsiz olmayacak. Kurstan faydalanabilmek için 250 Türk Lirası bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca kursa başvuru yapabilmek için aranan en önemli şart Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olmuş olmanız ya da üniversitelerin beden eğitimi ve spor eğitimi veren fakülte ya da yüksekokullarından mezun olmak gerekiyor. 

Türkiye E-spor Federasyonu tarafından verilecek E-spor Yardımcı Antrenör Eğitim Kursu hakkında bilgi almak ve adaylara aranan şartları öğrenmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı