Trend

The Witcher 2. Sezonu Geliyor

Netflix, geçtiğimiz sene Aralık ayında, uzun zaman boyunca merakla beklenen The Witcher’ın ilk sezonunu yayınladı ve dizi gündemde kendine bolca yer buldu. İzleyicisinden tam not alan The Witcher için hemen 2. sezon konuşulmaya başlandı ve zaten henüz ilk sezon bile yayınlanmamışken 2. sezon onayı alan dizinin yeni sezonun çekimleri de Şubat 2020’de başlamıştı. Ancak pandemi sebebiyle setlere ara verildi ve haliyle The Witcher ekibi de çekimleri ileri bir tarihe erteledi.

Geçtiğimiz günlerde ise The Witcher cephesinden güzel bir haber geldi; 2. sezon çekimleri 17 Ağustos’ta yeniden başladı. Çekimlerin başlamasıyla birlikte, serinin yeni sezonuna dair haberler de bir bir gelmeye başladı. Gelin birlikte The Witcher 2. sezonun oyuncu kadrosuna, nasıl bir hikaye izleyeceğimize ve planlanan yayın tarihine göz atalım.

Serinin 2. sezonuna dair en önemli adım yukarıda da bahsettiğimiz gibi, ilk sezonun sonunda atılmıştı. Artık Geralt ve Ciri bir aradalar. İkinci sezonda ise Geralt, Ciri’yi koruması altına alacak ve ona özel güçlerini kullanmayı öğrenmesi konusunda yardım edecek.

Aynı zamanda yeni sezonda Geralt karakterinin geçmişine dair daha çok şey öğreneceğiz ve bu gizemli ve biraz da agresif karakterin arkasında nasıl bir hikaye yattığını da izleme şansımız olacak. Ciri ise artık geçmişini, ailesini ve yaşadığı tüm zorlu günleri geride bırakarak yeni bir sayfa açacak ve kendine yeni bir ‘aile’ kuracak.

Yennefer ve Geralt

Yennefer’in ise ilk sezonun sonunda verdiği savaşta verdiği mücadeleden sonra bir süre kendini toparlamak için uğraşması gerekecek gibi görünüyor. Ancak ne kadar güçlü bir karakter olduğunu bize gösteren Yennefer, yeni sezonda gücünü yenden toplamaya başlayacak ve hikayedeki sarsılmaz yeriyle karşımıza çıkacak.

Serinin yaratıcısı Lauren Hissrich’in Business Insider’a verdiği bir röportaja göre aynı zamanda 2. sezonda hikayenin zaman akışı daha doğrusal olacak. İlk sezonda tüm karakterlerin hikayelerini daha derinlikli verebilmek adına yapılan zaman yolculuklarına 2. sezonda daha az rastlayacağız.

2. sezon, ağırlıklı olarak  Blood of Elves isimli romana dayanacak ancak ilk sezonun kaynağı olan The Last Wish ve yayınlanan ilk kitap olan The Sword of Destiny’den de bazı dokunuşlar yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı