Trend

THY 19 Mayıs’a Özel Uçuş Gerçekleştirecek

Türk Hava Yolları, daha önce 23 Nisan’da özel olarak TK-1920 sefer sayılı uçakla gökyüzüne şimdiye kadarki en büyük Türk Bayrağını çizmişti. Şimdi ise 19 Mayıs için TK1919 sefer sayılı özel bir uçuş için hazırlanıyor.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı bir açıklamada şu ifadelere yer verildi: “23 Nisan’ın 100. Yılına özel olarak dünyanın en büyük Türk Bayrağını gökyüzüne açan Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir uçuk gerçekleştirmek için hazırlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadelenin başladığı şehir Samsun’a TK1919 sefer sayılı bir özel uçuş gerçekleşecektir. 19 Mayıs günü uçuşu gerçekleştirecek TK1919 sefer sayılını uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir olacaktır. Bu tarihi ve özel anı evlerinde kalarak özel uçuşu evlerinde kalarak katılmak isteyen değerli halkımız, www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden özel olarak hatıra biletleri oluşturma şansı bulabilecekler. Hatıra biletleri oluşturan insanların biletleri, bugün dâhil gelecek yıllar boyunca #TarihiYolculuk ve #TK1919 sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.” Denildi.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı