Trend

THY, Türkleri Almak İçin Tahliye Uçuşu Yapacak

Türk Hava Yolları tarafından açıklanan bilgiye göre ABD’de yaşayan Türk vatandaşları için bir tahliye uçuşu daha düzenlenecek. İstanbul’a özel olarak düzenlenecek uçuş, 10 Haziran’da Los Angeles’tan gerçekleştirilecek.

Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sebebiyle farklı ülkelerde kalan öğrenci, işçi ya da turistlerin Türkiye’ye getirilmeleri için çalışmalar nisan ayında başlamıştı. Türkiye’ye dönmek isteyen birçok vatandaş bu uçuşlar sayesinde Türkiye’ye getirilmişti. THY bu uçuşlara bir yenisini daha ekleyerek COVID-19 salgını sebebiyle ABD’de kalan Türk vatandaşları için yeni bir sefer daha düzenleyecek. 

Yeni tahliye uçuşu

Sputnik’te paylaşılan habere göre Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği tarafından yazılı bir açıklama yapılarak ABD’de bulunan Türk vatandaşlarının 10 Haziran tarihinde Los Angeles yerel saatiyle 16.00’da Los Angeles şehrindeki uluslararası Havalimanı’ndan İstanbul’a özel bir tahliye uçuşla getirileceğini duyurdu.

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği tarafından açıklama yapılarak yeni tahliye uçuşunun ABD’deki tüm Türk vatandaşları için satışa sunulacağı ifade edildi. Ayrıca “Bahse konu sefere sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni bulunan vatandaşlar kabul edilecektir.” İfadelerine yer verildi. Aktarılan bilgilere göre COVID-19 tanısı konulan ve COVID-19 belirtileri gösterilen vatandaşlar uçağa alınmayacak.

ABD’den Türkiye’ye daha önce gerçekleştirilen uçuşlar;

  • 23 ve 24 Nisan tarihlerinde Washington, New York ve Los Angeles’tan, 
  • 15 Mayıs’ta New York ve Chicago’dan
  • 16 Mayıs’ta Houston’dan
  • 17 Mayıs’ta Miami’den 
  • 3 Haziran’da Chicago’dan 

 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı