Trend

THY ve Pegasus, Yurt İçi Uçuş Tarihlerini Açıkladı

COVID-19 salgını karşısında alınan önlemler kapsamında havayolu şirketlerine uçuş yasağı getirilmişti. Salgının yavaş yavaş etkisini kaybetmesiyle birlikte 1 Haziran’da uçuşlarına başlayacak olan havayolu şirketleri, alınan önlemler kapsamında ilk olarak sınırlı sayıda şehirlere uçuş seferleri gerçekleştirecek. Daha sonra bu seferler kademeli olarak artırılacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başladı. Virüsün etkisini kaybetmeye başlamasıyla birlikte alınan önlemler de gevşetilmeye başlandı. Sadece özel uçuşların gerçekleştiği ülkemizde Türk Hava Yolları ve Pegasus,  1 Haziran itibariyle ülke içinde belirlenen şehirlere uçuşlarını gerçekleştirebilecek. Seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte COVID-19 salgını sonrası ilk uçuşunu gerçekleştirecek olan Türk Hava Yolları, pazartesi günü saat 10.00’da İstanbul’dan Ankara’ya sefer düzenleyecek. Pegasus ise Sabiha Gökçek Havaalanı’ndan saat 10.15’de İzmir’e sefer gerçekleştirecek.

3 Haziran’a kadar belirli şehirlere uçuş gerçekleştirilecek

Türk Hava Yolları 3 Haziran’a kadar İstanbul’da bulunan havaalanlarından Trabzon, İzmir, Antalya ve Ankara’ya uçuşlarını gerçekleştirecek. 3 Haziran’dan itibaren ise kademeli olarak uçuşlarını diğer şehirlere gerçekleştirecek. Pegasus’da 3 Haziran’a kadar Sabiha Gökçen Havaalanından Trabzon, İzmir, Antalya’ya uçuşlarını gerçekleştirecek. 3 Hazirandan itibaren diğer şehirlere uçuşlarını gerçekleştirecek. Ayrıca Türk Hava Yolları 10 Haziran’dan itibaren yurt dışı seferlerine de başlayacak.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdür Mehmet T. Nane, COVID-19 salgını karşı alınan önlemlerin gevşetilmesinden mutluluk duyduğunu belirterek; “Bize aylar değil yıllar gibi gelen bu belirsizlik döneminde duran sadece uçuşlarımızdı, bizler değil. Biz yeni uçaklarımızı teslim almaya devam ettik, süreçlerimizi geliştirdik ve yeni döneme hazırlandık.” dedi. 

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı