Girişimcilik

Ticaret Bakanlığı ve Amazon’dan Ücretsiz E-İhracat Eğitimi

Amazon Türkiye, TOBB ve Boğaziçi Üniversitesi’nin ortaklaşa hayata geçirdiği KOBİ’lere yönelik “BiTıkla Avrupa” online eğitimlerine, KOBİ’lerin e-ticaretinin artırılması için Ticaret Bakanlığı da eğitimleriyle katkı sunacak.

Amazon Türkiye, TOBB ve Boğaziçi Üniversitesi ortaklığıyla hayata geçirilen projede KOBİ’ler özelinde “ BiTıkla Avrupa” online eğitimleri verilecek. Eğitimler, KOBİ’lerin e-ticaret sektöründe daha aktif rol oynamaları amacıyla verilecek. Ayrıca Ticaret Bakanlığı’da bu eğitimlere katkıda bulunacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle online eğitim ve kursların önemi daha da artmış oldu. Böylelikle sektördeki insanlar olumsuzluklardan etkilenmek yerine kariyer yönetimlerini gerçekleştirebiliyorlar. Tam da bu dönemde Amazon Türkiye, TOBB ve Boğaziçi Üniversitesi, KOBİ’lere yönelik “BiTıkla Avrupa” online eğitimlerine başlayacaklarını duyurdular. Bu eğitimler için önemli bir katkı da Ticaret Bakanlığı’ndan gelecek.

Ücretsiz olarak TOBB’a bağlı ticaret ve sanayi odalarında gerçekleşecek eğitimlerde, firmalara Avrupa’ya e-ihracat yolunda baştan sona rehberlik yapmak amaçlanıyor. Bunun yanında dünyada e-ticaretin nasıl şekillendiği ve online pazar yerlerinin avantajları da eğitimlerin başlıkları arasında yer alıyor.

Program, Türk firmaların Amazon üzerinde, 5 dilde, tüm AB ülkelerine e-ihracat yapmalarını destekleyen bir yapı ile hizmet verecek. 

Eğitim sürecini incelemek için: https://bitiklaavrupa.com/ 

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı