Trend

TikTok’da Uygulama İçi Ödeme Hizmetine Kavuşuyor

Dünyanın en popüler kısa video izleme platformu TikTok, kullanıcılarına yakın zaman içerisinde elektronik ödeme hizmeti sunmaya başlayacak. TikTok, Çin’de elektronik ödeme hizmeti için resmi başvuruda bulundu. 

Son birkaç yıl içerisinde elektronik ödemelerde ciddi bir artış meydana geldi. Bir çok platform ve uygulama, kendi sistemlerine entegre etmeye ve farklı hizmetler sunmaya başladı. Görünüşe göre bu kervana TikTok’ta kısa süre sonra katılacak. 

Digital Informatin World’de yayınlanan habere göre TikTok’un üst kuruluşu ByteDance, Çin’de TikTok ismi altında yeni elektronik ödeme için başvuru yaptı. Aktarılan bilgilere göre bu ticari markanın uluslararası sınıflandırması ve 36 Finansal Fikri Mülkiyet Yönetim kategorisini kapsıyor.

TikTok da uygulama için ödeme hizmetine kavuşuyor

ByteDance, 2020 yılının Eylül ayında Çinli üçüncü taraf ödeme servisi olan UlPay’i bünyesine katmıştı. TikTok’un bu hamlesi ile birlikte uygulama içi ödeme hizmetini kendi bünyesinde kullanabilmesinin önünü açtı. Şirket gerçekleştirilen bu alımdan sonra Çin’de ödeme lisansını almıştı. ByteDance, uygulama içi ödeme konusunda 2020 yılının Haziran ayında üç farklı ödeme lisansı daha almıştı. Tüm bu alımlardan sonra TikTok’a elektronik ödeme sisteminin de geleceği anlamına geliyor.

Son yılların en hızlı büyüme sıçramasını yapan TikTok, Çin ile Hindistan arasında gelişen gerilim sebebiyle Hindistan’da uygulama yasaklanmıştı. Ardından ABD yönetimi ile ters düşen TikTok, Trump yönetimi tarafından eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Lakin bu engellemelere ve tepkilere rağmen TikTok büyümeye devam etti. TikTok, uygulama içi ödeme hizmetine kavuşursa yükselişi hızla devam edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı