Trend

TikTok’taki Akıma Katılmak İsteyen 5 Yaşındaki Çocuk Gözünü Kaybetti

Ankara’da TikTok’ta gördüğü akıma katılmak isteyen 5 yaşındaki çocuk, soda şişesinin patlaması sonucu göz merceğinden oldu.

Ankara’da yaşayan 5 yaşındaki Çınar Ortakçı, 16 Temmuz günü TikTok’ta akım haline gelen ‘soda açma’ videosundan etkilenip annesine soda aldırdı. Çınar, daha sonra sodayı videolardaki gibi kaşıkla vurarak açmayı denedi. Bu denemeler sırasında patlayan şişenin cam parçaları Çınar’ın gözüne isabet etti.

Hastaneye kaldırılan Çınar, burada 3 gün içinde 2 ayrı ameliyat geçirdi. TikTok videosundan etkilenerek akıma katılmaya çalışan 5 yaşındaki çocuğun sağ gözündeki mercek alındı ve 20’den fazla dikiş atıldı.

Anne, açıklamalarına oğluyla ilgilenen, onunla çocuk olup vakit geçiren bir anne olduğunu belirtti ve devletin bu konuya el atması gerektiğini söyledi. Çınar Ortakçı’nın babası Ramazan Ortakçı da anneyle benzer bir şekilde devletin bu tarz uygulamaların kapatılmasını ve sansür istediğini dile getirdi.

Doktorlar, şu anda Çınar’ın gözünün görmesi ile ilgili net bir şey söyleyemiyorlar. Şu anda gözünde 20’den fazla dikişle duran Çınar’ın dikişleri, her şey yolunda gitti takdirde bundan 4 ay sonra alınacak.

 

Etiketler

Furkan Odabaşı

videographer & web developer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı