Trend

TOGG’un Üretim Tesisindeki Son Durum Paylaşıldı

19Türkiye’nin Otomobili isimli Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşımda Gemlik’te üretim tesisi çalışmalarının gelindiği son noktayı açıklayan yetkililer, altyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirttiler. 

Geçtiğimiz yılın en önemli konuları arasında yer alan yerli otomobil projesi hakkında çalışmalarını sürdüren “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” (TOGG), yaşanan gelişmeler hakkında ilgi çekici açıklamalar bulunmaya devam ediyor. “Türkiye’nin Otomobili” ismiyle Twitter’da paylaşım yapan ekip, geçtiğimiz saatlerde yaptığı yeni bir paylaşımla, fabrikanın son durumuyla ilgili hangi noktaya gelindiğini açıkladı.

TOGG’un yaptığı açıklamalarda, Gemlik’te yer alan fabrika için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini gözler önüne seriyor. Bu bağlamda boyahane, enerji ve gövde birimlerinin üretileceği kısımlarının da altyapı çalışmalarının sonuna gelen ekip, boyahane binasının temeli için de demir montajına başlamış. Görünüyor ki inşaat çalışmaları, planlanan sürede tamamlanması için tüm hızıyla devam ediyor.

İstanbul’dan Antalya’ya ulaşacak kadar zemin güçlendirme kolonu üretildi

Twitter üzerinden yapılan son paylaşımda olimpik boyutlarda 130 yüzme havuzunu doldurabilecek kadar dolgu yapıldı. 22 bin 656 adet de konteyner dolduracak kadar kazı çalışmalarının da yapıldığını ifade eden yetkililer, altyapı çalışmalarının son aşamasında olduğunu ifade ettiler. Fabrikanın oturacağı zemine döşenen güçlendirme kolonlarının toplam uzunluğunun ise İstanbul’dan Antalya’ya kadar ulaşabiliyor. Yani toplamda 698 kilometrelik kolon üretildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı