Trend

Toyota, Avrupa Pazarı İçin 2009’dan Beri Kullandığı Logosunu Değiştirdi

Toyota, 2009 yılından beri kullanılan logosunu değiştirdi. Avrupa pazarı için değiştirilen logo, Toyota hayranlarına yeni bir görsellik sunmuyor. Çünkü yeni logo, orijinal logonun 2 boyutlu versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Otomobil sektörü, özellikle de son birkaç yıldır hareketli bir sürecin içerisinde. Şirketler bir yandan elektrik motorlu modellerini birbirlerinin peşi sıra piyasaya sürerken diğer yandan da dijital hayata ayak uydurmak için çalışmalarını sürdürdüler. Bu bağlamda da hemen her otomobil üreticisi, yepyeni bir logoyla hayranlarının karşısına çıktı. Şimdiyse logosunu yenileyen şirketler arasına Japonya merkezli otomobil devi Toyota’da yeralmaya başladı.

Toyota’nın yeni logosuyla eski logosu arasında gözle görülebilir bir farkın olmadığını açıkça ifade edebiliriz. Zaten şirket, yeni logosunu dijital platformlar için oluşturdu ve bu logo iki boyutlu. Yani Toyota, diğer otomobil üreticilerinin trendine ayak uydurdu ve 2 boyutlu bir logo tasarlayarak dijital dünyada yeni bir sayfa açmış oldu.

Toyota’nın iki boyutlu ve daha çok Avrupa pazarı için oluşturulan yeni logosu, The&Partnership tarafından oluşturuldu. Şirketin Tasarım Başkanı Dan Beckett, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda 2009 yılından beri kullanılan logo tasarımının artık yorgun olduğunu vurguluyor. Oluşturulan yeni logonun daha premium özelliklerde olduğunu ifade eden Beckett, yeni logonun mobil platformlarda da daha uyumlu olduğunu dile getiriyor.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı