Trend

Trendyol Kriz Yaratan Ürün Satışı Hakkında Açıklama Yaptı

Trendyol’da satışa sunulan bir ürün, sosyal medyanın gündemine yerleşti ve bir krize yol açtı. Hatırlarsanız İzmir depreminin ardından enkaz altından kurtarılan Elif Perinçek’in kendisini kurtaran itfaiye erinin parmağını tuttuğu fotoğraf viral olmuştu ve depremle ilgili paylaşımlarda sıkça kullanılmıştı.

“Hediyehanem” isimli bir mağaza, bu fotoğrafı kullanarak hazırladığı ürünlerini Trendyol’da satışa sundu ve bunu gören Trendyol kullanıcıları konuya tepki gösterip sosyal medyada paylaşmaya başladılar. Tepki çeken içeriğin sonrasında Trendyol, konu ile ilgili bir açıklama yaparak ürün satışını durdurduklarını söyledi. İşte o açıklama;

“Kamuoyunda hassasiyet yaratan bir ürünün platformumuzda yer alması bizim için kabul edilemez. Söz konusu ürünleri platformumuzda yer aldığını tespit ettiğimiz anda derhal satıştan kaldırdık. Ürünlerin satıcısıyla ilgili gerekli tüm işlemler yapılarak platformumuzdaki satışları durduruldu. Aynı hassasiyeti paylaştığımız tüm müşterilerimize uyarıları için teşekkür ederiz.”

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı