Trend

Trendyol’dan Kart Bilgilerinin Çalınma İddialarına Cevap Geldi

Trendyol, birkaç saattir sosyal medyada dolaşan “Trendyol’dan Kart Bilgileri Çalındı.” iddialarına yanıt verdi. Şirket, kendilerine Twitter üzerinden ulaşan tüketicilere cevap vererek, böyle bir şey olmadığını açıkladı. Yetkililere göre sosyal medyadaki iddialar asılsızdı.

 

Ülkemizdeki sosyal medya kullanıcıları, birkaç saattir Trendyol ile ilgili bir meseleyi konuşuyorlar. İddialara göre Trendyol, bilgisayar korsanlarının hedefi haline gelerek kullanıcıların kredi kartı bilgilerini çaldırmıştı. Bazı kullanıcılar, bu iddia nedeniyle Trendyol’a tepki gösterirken bazı kullanıcılarsa kart bilgilerinin çalınması durumunda neler yapmaları gerektiğiyle ilgili endişelerini dile getirmişlerdi. Konudan haberdar olan Trendyol, resmi bir açıklamada bulundu.

 

Bugün, Trendyol hakkında sosyal medya mecralarında dolaşan “Trendyol Müşterilerinin Kart Bilgileri Çalındı” iddialarına yönelik şirketten açıklama geldi. Şirket, kendilerine ulaşan tüketicilere herhangi bir sorun olmadığını ve iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

 

Bugün ülke gündemine oturan bir haber ile birlikte tüm Trendyol kullanıcıları kısa süreli panik yaşadı. Sosyal medyada yayılan iddiada Trendyol müşterilerinin kart bilgilerinin çalındığı iddia edilmişti. Hatta bazı kullanıcılar iddia ile ilgili açıklama gelmesini beklemeden Trendyol’a ateş püskürmüştü ancak devamında Trendyol bir açıklama yaparak gönüllere su serpti.

 

Trendyol tarafından yapılan açıklamada, “Merhaba, müşterilerimizin kart bilgilerine ulaşıldığı yönündeki iddialar doğru değildir. Uluslararası standartlarda korunan sistemizde herhangi bir güvenlik açığı oluşmamıştır. Her zaman olduğu gibi güvenle alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.” İfadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı