Trend

Türk Hacker MIT’i Hackledi

ABD’de devam eden ırkçılık karşıtı protestolara bir Türk Hacker MIT’i hackleyerek katıldı ve destek mesajı yayınladı. Emilyano Zapota isimli Türk Hacker, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün sitesini hackleyerek destek mesajını paylaştı.

ABD’nin Minneapolis kentinde bir polis memurunun Afro-Amerikalı George Floyd’u canice öldürmesinin ardından ülke genelinde ırkçılık karşıtı protestolar başlamıştı. Protestoların hala devam ettiği bugünlerde ırkçılık karşıtı protestolara bir destek de Türk hackerdan geldi.

SpyHackerz adlı Türk Hacker grubu üyesi ve Saldırı Birimi Başkanı Emilyano Zapota adlı Türk Hacker, ırkçılık karşıtı protestolara destek vermek amacıyla ABD’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Massachusetts Teknolojisi Enstitüsü’nün (MIT) sitesine sızdı. MIT’nin veri tabanını ele geçiren Emilyano Zapota, George Floyd’un canice öldürülmesinin görüntülerini Türkçe ve İngilizce olarak bir mesajla paylaştı.

Türk Hacker’dan ırkçılık karşıtı protestolara destek

Emilyano Zapota’nın MIT’in sitesinde yayınladığı mesajda, “Amerika’da siyahilere yapılan zulüm ve eziyeti, ayrımcılığı Türk Hacker’lar olarak kınıyor ve lanetliyoruz. Biz Türk Halkı olarak her zaman ırkçılığa karşı olduğumuzu içimizde barınıp yaşayan her milletten insan ile gösterdik. Siz siyahi kardeşlerimiz hiçbir zaman yalnız değilsiniz. Türkiye’den sizlere selamlar gönderiyoruz. Bu davanızda siz siyahi kardeşlerimizin yanındayız” ifadeleri yer aldı. Yayınlanan bu mesajın yanında Floyd’un canice öldürülme anının görüntülerini de paylaştı. Ayrıca Zapota, MIT’nin büyük bir eyalet üniversitesi olduğunun ve ABD hükümeti tarafından desteklendiği için MIT’yi seçtiklerini belirti. 

Ayrıca SpyHackerz grubu 2006 yılında Mectury Kod adlı bir Türk Hacker tarafından kuruldu. Zapota’nın web, network ağlarına sızma, dinleme ve ele geçirme konularında uzman olduğu belirtiliyor.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı