Trend

THY, Yeni Uçuş Düzenlemelerini Açıkladı

COVID-19 salgını sebebiyle yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını geçici bir süreyle durdurmak zorunda kalan Türk Hava Yolları, Haziran ayı itibariyle yeniden uçuşlara başlayacağını açıkladı. Uçuşlara yeni düzenlemeler de eklendi. Bu düzenlemeler, yolcuların eski uçuş deneyimlerinden biraz farklı olacak.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını başta havacılık sektörü olmak üzere dünya ekonomisine çok büyük darbe indirmişti. Daha önce böyle bir krizle karşı karşıya kalmayan havacılık sektörü, Mart ayında 250 milyar dolar zarar etti. 

Ülkelerin COVID-19 salgını sebebiyle aldığı önlemleri gevşetmesiyle birlikte uçuşlara yeniden başlayacak olan havayolu şirketleri, bütün önlemleri alarak ve güvenliği en üst seviyede tutarak insanları tekrardan uçaklara çekmeyi planlıyor. Sivil havayolu şirketlerinin öncü şirketi olan Türk Hava Yolları, geçtiğimiz hafta bir açıklama yaparak uçuşlara 4 Haziran’da başlayacağını duyurmuştu.

Türk Hava Yolları, 4 Haziran’da iç hatlar, 10 Haziran’da dış hatlarda uçuşlara başlayacak

4 Haziran’da iç hatlarda seferlere başlayacak olan Türk Hava Yolları, COVID-19 salgınına karşı önlemler almak amacıyla uçuş düzenlemesi yapacak. Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, yolcuların seferler sırasında hangi kurallara dikkat etmesi gerektiklerini açıkladı.

Şimdi uçuşa hazırlanma zamanı. Sağlıklı uçuş için el bagajı yok, küçük el çantası var. Koridorlarda kuyruk ve temas yok” diyen Bilal Ekşi, uçuşlarda maske takmanın zorunlu hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca uçuş esnasında her dört saatte bir maskelerini değiştirme zorunluluğu getirilerek yedek maske bulundurmalarını belirtti. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Sosyal mesafeni koru, mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et, el yıkamak ve mümkün olduğunca online işlemler ile seyahat et” dedi.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi: Her dört saatte bir değişecek maske olması gerekiyor

THY, daha önce yaptığı açıklamasında, uçuş görevlileri ve yolcular için göz siperliği ve maske kullanımının zorunlu hale getirildiğini bildirmişti. COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilen uçuş seferleri, iç hatlar için 4 Haziran’da yurt dışı için ise 10 Haziran’da başlayacak.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı