Finans

Türk Hosting Şirketi Natro, Team.blue’ya Satıldı

Türkiye’nin en büyük hosting şirketlerinden biri olan Natro, Avrupa’da 2 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Belçika merkezli team.blue’ya satıldı. İstanbul’daki ofisinde 70 çalışanı olan Natro, CEO Nedim Mitrani öncülüğünde mevcut yönetim ekibi ile faaliyet göstermeye devam edecek.

1999 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu güne kadar büyümeye devam eden Türkiye’nin en önemli hosting sağlayıcılarından bir tanesi olan Natro, Belçika merkezli dijital servis sağlayıcısı team.blue’ye satıldı. İki şirket arasındaki anlaşmaya göre Natro’nun bütün hisseleri team.blue’ye devredilecek. 

Satın almanın finansal detayları hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken Webrazzi’nin paylaştığı habere göre bu anlaşma, 200 Milyon Türk Lirası’nın üzerinde bir bedel karşılığında gerçekleşti. İstanbul’daki ofisinde 70 çalışanı bulunan Natro, CEO Nedim Mitrani öncülüğünde hizmet vermeye devam edecek.

Natro, Aynı kadrosuyla hizmet vermeye devam edecek

Alan adı kaydı, web hosting hizmetleri, e-mail hosting, sanal sunucu ve çeşitli güvenlik çözümlerini içeren son derece geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan Natro, 120.000’den fazla aktif müşterisi ve 500.000’den fazla kayıtlı alan adı ile Türkiye’nin en büyük hosting firması. 

2019 yılında Combell Group, TransIP Group ve Register Group’un birleşimiyle oluşan team.blue, Avrupa’da 2 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Avrupa’da 10 ülkede hizmet veren Belçika merkezli firma, dünya genelindeki yazılım geliştiricileri ve girişimcilerin en çok tercih ettiği dijital servis sağlayıcılarından biri.

Satın alma işlemi hakkında açıklamalarda bulunan Natro CEO’su Nedim Mitrani, “Natro’nun team.blue’ya katılacak olmasından dolayı çok heyecanlıyım. Avrupa’nın en büyük şirketlerinden biri tarafından desteklenecek olan Natro, ürünleri ve müşterilerini şaşırtmaya devam edecek ve Türkiye’de daha da büyümeyi hedefleyecek. Bu, Natro’nun başarı öyküsünde yeni bir bölüm!” dedi.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı