Trend

Türk Oyun Geliştirici Brew Games 4 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Özel sermaye şirketi olan Actera, Türkiye merkezli oyun geliştirici şirketi olan Brew games’e 4 milyon dolarlık yatırım yaptı. Oyun geliştiricilerinin yüzünü güldüren bu yatırım, şirketin büyümesi ve yeni oyunların geliştirilmesi ve sektörün büyümesi için harcanacak. 

2006 yılından beri Türkiye’de hizmet vermekte olan ve şimdiye kadar yaptığı çalışmalarla da ülkemizin en büyük özel sermaye şirketi olma unvanına sahip olan ‘Actera’, Türkiye merkezli bir oyun şirketi olan “Brew Games”e 4 milyon dolar yatırım yaptı. Özellikle de Brew Games cephesinden büyük memnuniyetle karşılanan bu yatırım, şirketin büyümesi için oldukça önemli bir adım olacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Actera yetkilileri, Brew Games’in oyun geliştirme konusundaki potansiyeline olan inançlarının tam olduğunu ifade ettiler. Yatırımların sadece bunlarla sınırlı kalmayacağını da vurgulayan Actera, Türkiye’nin özellikle de mobil oyun sektöründe daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalara devam edeceklerini de duyurdular.

Brew Games cephesinde yüzler gülüyor

Aldıkları 4 milyon dolarlık yatırı hakkında açıklamalarda bulunan şirket CEO’su Ufuk Benli, böyle bir yatırım aldıkları için mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Bir yandan oyun geliştirmeye çalışırken diğer yandan da sektörün büyümesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Benli, Türkiye’de özellikle son beş yılda mobil oyun sektöründe güzel adımlar atıldığını, bunların devam etmesi gerektiğinin de altını çizdi. 

4 milyon dolarlık yatırımın mümkün olan en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiği herkes tarafından biliniyor. Bu manada da strateji oluşturan Brew Games yöneticileri, bu yatırımla ekibi büyütmeyi, yepyeni oyunlar üzerinde çalışmayı ve yazılım otomasyon süreçlerini de iyileştirmeler yapmayı amaçlıyor. Şirket ayrıca bu yatırımın bir bölümünü de yeni yeteneklerin keşfedilmesi için harcayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı