Trend

Türk Oyun Şirketine 50 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Türk geliştiriciler tarafından kurulan Dream Games’in, 50 milyon dolar daha yatırım aldığı ortaya çıktı. Webrazzi’nin ortaya çıkardığı yatırım, Londra merkezli Index Ventures isimli şirketin öncülüğünde geldi. Konu hakkında açıklamaların yapılması bekleniyor.

Video oyun sektörü büyümeye devam ederken, Türk geliştiriciler de bu büyümeden payına düşeni almaya devam ediyor. Bu manada Kasım 2019 yılında 7,5 milyon dolar gibi ciddi bir seviye yatırım alan Türk oyun şirketi Dream Games’in, bu kez de 50 milyon dolarlık bir yatırım aldığı iddia edildi. Webrarrzi’den Arda Kutsal’ın ortaya attığı iddia, sektöre girmeyi düşünen Türk geliştiricilerin iştahını kabartmış durumda.

Şirkete yakın kaynaklardan elde dilen bilgilere göre Dream Games, Londra Merkezli Index Ventures öncülüğünde bu ciddi yatırımı elde etti. Şu an konu hakkında resmi bir açıklama bulunmasa da bu yapılan yatırımın, Dream Games’in değerlemesiyle 200 milyon dolara yükseldiği belirtiliyor. Webrazzi2ye göre bu yatrım hem şirket hem de Türkiye için çok büyük bir önem arz ediyor.

Şirket, son yatırımla birlikte 57.5 milyon dolar yatırım aldı

Şirket 2019 yılında 7,5 milyon dolar yatırım almıştı ancak, son 50 milyon dolarlık yatırımla birlikte toplamda 57,5 milyon dolarlık bir yatırım almış oldu. Bu ciddi yatırım miktarı, şirketin yeni projeler üzerinde çalışmalarını oldukça kolaylaştıracak. Alınan bu yatırımın ardından değerlendirilmelerde bulunan Kutsal, yatırımın havadan gelmediğini ve bugüne kadar yapılan çalışmaların dönüşü olduğunu ifade etti. Dream Games’in ismini pek duymamış olabilirsiniz. Bu konuda haklı olduğunu ifade edebilirsiniz çünkü şirket, bugüne kadar büyük reklam çalışmaları yapmadı. Ayrıca şirketi piyasaya sürmüş olduğu bir adet mobil oyun bulunuyor. Royal Match isimi bu oyun an itibariyle Android ve iOS kullanıcıları tarafından deneyimleniyor.

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı