Trend

Turkcell Operatör İsmini Değiştirdi

Ülkemizdeki üç ana mobil operatörden biri olan Turkcell, Corona virüsüne karşı duyarsız kalmadı. Virüsün yayılmayı sürdürdüğü bu günlerde Turkcell, operatör adını “Evde Hayat Var” olarak değiştirdi.

2019 yılından beridir Çin’de yayılmayı sürdüren Corona virüsü, Dünya’nın her ülkesinde alarm durumuna geçilmesine neden oldu. Çin’de sıkı önlemler alınsa da Dünya’ya yayılmasına engel olunamadı.

Ülkemizde de yayılmaya başlayan Corona virüsüne karşı halk evde kalmaya davet edildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bu uyarıyı Turkcell’in de desteklediği görülüyor.

Turkcell’den Evde Hayat Var Desteği
Vatandaşlarımızın evde kalmaları adına destek veren Vodafone da geçen günlerde operatör adını “#EvdeKal” olarak güncellemişti. Vodafone’un arkasından Turkcell’den de bu tür bir destek geldi.

Corona pandemisinden ötürü kullanıcılarını düşünen Turkcell de şebeke adını “Evde Hayat Var” olarak değiştirme kararı aldı. Mobil veri destekli tüm telefonlarda bu değişim görülebildi.

Turkcell müşterilerinin halen daha şebeke adını Turkcell olarak görmeleri durumunda da mobil veri destekli cihazlarının uçak modunu aktif hale getirmeleri ve sonrasında da bu modu kapatmaları gerektiği işaret edildi.

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı