Finans

Turkcell’de Yüzler Gülüyor

2020 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan şirketler arasında Turkcell de var. COVID-19 salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasına rağmen Turkcell son 20 yılın en iyi başlangıcını yaptığını açıkladı. 2020 yılının ilk üç ayında %17,3 artış yaparak 6,7 Milyar TL kazanç elde etti.

Turkcell 2020 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Turkcell son 20 yıldaki en fazla müşteri kazanımını gerçekleştirerek, ilk çeyrekte inanılmaz bir büyüme kat etti. Ayrıca Turkcell her yıl yeni 1 milyon abone kazanma hedefinin %60’ını 2020 yılının ilk çeyreğinde tamamlamış oldu. Ayrıca Turkcell’in mobil şebeke üzerinden sağladığı yüksek hızlı internet olan Superbox’a olan talep her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. 2020 yılının ilk üç ayında 78 bin yeni abone kazanan Superbox, toplam abone sayısını ise 400 bine çıkardı. Turkcell mobil veri kullanımı olan 4.5G ilk çeyrekte 13 GB seviyesine ulaşmış durumda. Sokağa çıkma yasakları ile birlikte ödemeler nakit yerine artık dijital ortamdan gerçekleştiriliyor.

COVID-19 salgını ödemeleri dijitale çevirdi

COVID-19 salgını dolayısıyla gelen sokağa çıkma yasakları ile birlikte ödemeler dijital ortamlardan gerçekleşmeye başladı. Paycell mart ayında dijital alanda artış göstererek yılda %146 ile büyük bir artış gösterdi. Paycell kullanıcıları ödemelerini dijital ortamdan yaparak Paycell işlem adedinin %151 oranında yükselmesine sebep oldu. Turkcell uygulaması olan BiP,  kullanıcılarının görüntülü görüşme süresi ise %51 artış göstererek son yıllardaki en yüksek seviyeye ulaştı. Bir diğer Turkcell uygulaması olan TV+ ise %50 artış gösterdi.

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı