Girişimcilik

Turkcell’den 3 Yeni Şirket

Turkcell kurmuş olduğu yeni 3 şirketi KAP’a bildirdiğini açıkladı. Yeni servisler için kurulan bu şirketler ise Lifecell Müzik, Lifecell TV ve Lifecell Bulut olarak isimlendirildi. Kullanıcılarıyla buluşmayı bekleyen bu şirketler geniş hizmet kapsamı alanına sahipler.

 

Geçtiğimiz günlerde Turkcell CMO’su olan Ömer Barbaros Yiş’in görevinden ayrılıp, yerine vekâleten Alper Ergenekon’un atandığı bildirilmişti. Turkcell bu sefer farklı bir haber ile kullanıcıların karşısına çıktı.

 Turkcell 3 yeni şirket kurduğunu KAP’a bildirdi. Bu şirketlerin toplam değerinin ise 300 Bin TL olduğunu belirtti. Yapılan açıklamalarda belirtildiği üzere Turkcell Bilişim Servisleri A.Ş, Lifecell Dijital Servisler ve Çözümler A.Ş’nin tamamına sahip. Böylelikle Turkcell, kurulan 3 yeni şirketin de sahibi.

 

3 YENİ ŞİRKET, 3 YENİ HİZMET!

 

Açıklamalarda yer alan konulardan biri de kurulan yeni şirketlerin hizmet amacıydı. Buna göre Lifecell TV, radyo ya da TV hizmetlerini internet kullanıcısına sunmak için kuruldu. Lifecell Müzik’in ise radyo ya da TV yayıncılığı faaliyetlerinde bulunabilmek için kurulduğu açıklandı. Lifecell Bulut şirketi de bulut kapsamındaki tüm hizmetler için kuruldu. Turkcell tarafından KAP’a yapılan açıklama, kurulan şirketlerin neden medyaya bildirilmediği sorusuna yanıt niteliğinde açıklama oldu;

 

“Şirketlerin kuruluşlarının kamuoyuna açıklanması demek, yatırımcıların pay miktarının ve yatırım oranlarının etkilenmesi demek. Bu nedenle ilgili Yönetim Kurulu ile ortak alınan bir karar sonucu açıklama ertelenmiştir.”

 

Uygulamaların faaliyet göstereceği sürecin belirtilmesi ve kurulan yeni şirketler hakkındaki detaylı açıklamaları ise bekleniyor.

 

Etiketler

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı