Finans

Turkcell’in Satışları 15 Kat Arttı

Turkcell tarafından paylaşılan bilgilere göre Turkcell.com.tr ve Dijital Operatör uygulaması üzerinden gerçekleştirilen akıllı cihaz satışlarında geçen yıla göre 15 kat artış yaşandı.

COVID-19 salgınıyla birlikte hem yaşam tarzımız hem de alışveriş alışkanlıklarımız tamamen değişti. Salgın sebebiyle sokağa çıkma yasaklarının gelmesiyle birlikte alışverişlerimizin büyük bir çoğunluğunu e-ticaret siteleri üzerinden yapmaya başladık. Turkcell tarafından bugün yapılan bir açıklamaya göre Turkcell.com.tr ve Dijital Operatör uygulaması üzerinden gerçekleştirilen akıllı cihaz satışlarında geçen yıla göre 15 kat artış yaşandı. 

Böylelikle 2019 yılının 12 ayındaki toplam satış rakamlarına, 2020 yılının ilk 3 ayında ulaşılmış olundu. Ayrıca Superbox ve Superonline Fiber başvurularında 2019 yılına göre 11 kat artış yaşandı. Turkcell’in en büyük teknoloji mağazası olduğunu söyleyen Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, “Ön ödemeli hat kullanan müşterilerimiz TL yüklemelerinin %15’ini dijital kanallar üzerinden gerçekleştirdi. Ayrıca satışa sunduğumuz akıllı cihazların %10’unu yine ön ödemeli müşterilerimiz aldı. Geçen yıla göre TL yüklemelerinde 2,5 kat artış görüldü. 2020’nin Nisan ayı itibariyle dijital kanalları ziyaret eden kullanıcı sayısı 43 milyonu geçti.” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca COVID-19 salgını sebebiyle sokağa çıkma yasağının gelmesi ile birlikte bilgisayar satışlarında 2019 yılına göre 5 kat artış görüldü. Uzaktan eğitim ve evden çalışma sisteminin aktif edilmesi bunun en güçlü sebepleri arasında. Turkcell’in yeni nesil teknoloji ürünlerinin satışları ise %92 artış gösterdi.

Bu dönemde en çok tercih edilen teknolojik ürünler: 

  • Bluetooth kulaklıklar
  • Bilgisayarlar
  • Tabletler
  • Gamer ürünleri
  • Cep telefonları

Ayrıca satın alınan ürünlerin üst düzey güvenlik ve hijyen kriterlerine uygun şekilde eldivenli personeller aracılığıyla raflardan alınarak paketlendiğini de belirtelim.

Etiketler

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı