Trend

Turkish Cargo, ‘Yılın Hava Kargo Taşıyıcısı’ Seçildi

Türk Hava Yolları’nın kargo firması Turkish Cargo, Payload Asia Awards 2020’de ‘Yılın Hava Kargo Taşıyıcısı’ seçilerek, ‘Overall Carrier Of Year’ ödülüne layık görüldü. Turkish Cargo, 2020’nin sonlarından itibaren COVID-19 aşılarının taşınmasına başlamıştı. 

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada, zorluk ve kıstılamalara rağmen 2020 boyunca operasyonlara ve iş süreçlerine 7/24 devam eden Türk Hava Yolları iştiraki Turkish Cargo’nun Singapur Merkezli Payload Asia’da ‘Yılın Hava Kargo Taşıyıcısı’ seçildiğini belirtti.

Küresel salgın sebebiyle çevrimiçi ortamda 22 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilen ödül törenine 60’dan fazla sektör profesyoneli, hava yolu temsilcileri, kargı taşıyıcıları, BT sağlayıcıları ve ekspres operatör temsilcileri katıldı.

‘Turkish Cargo, zorlu pandemi sürecinde de başarısını sürdürmektedir’

15 kategoride ödüllerin verildiği etkinlik kapsamında kazananlar kalite, yenilik, verimlilik, hız, vizyon ve güvenilirlik gibi kriterler dikkate alınarak, tedarik zinciri uzmanları tarafından gerçekleştirilen oylama sonucunda THY Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen ise konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: 

“Bu değerli ödül ve yıl boyunca almış olduğumuz global nitelikli ödüller; hizmet kalitemize, operasyonel mükemmelliğe, yenilikçi ve müşteri beklentilerini aşmaya yönelik standartlarımıza ve sürdürülebilir başarılarımıza işaret eden önemli bir kilometre taşıdır. Küresel anlamda en geniş uçuş ağına sahip olan markamız, kurduğu hava kargo köprüleri ile çok önemli taşımalar gerçekleştirmeye devam edecektir. Turkish Cargo kullandığı ve geliştirdiği yeni teknolojiler, inovatif yaklaşımlar ile daha etkin çözümler üretmekte ve zorlu pandemi sürecinde de başarısını sürdürmektedir.”

Türk Hava Yolları’nın kargo firması Turkish Cargo, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru düzenlenen Pekin – Sao Paulo seferiyle COVID-19 aşıları taşımaya başlamıştı. 2020 Ocak – Eylül ayları arsasında 40 bin dozdan fazla ileç ve ekipman taşıyan Turksih Cargo, pandemi döneminde ilaç taşımalarında da %50’den fazla büyüme yakalaşmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı