Trend

TUSAŞ’ın Elektrikli ve İnsansız Helikopterinden İlk Görüntüler Geldi

TUSAŞ’ın önümüzdeki günlerde tanıtılacağı ifade edilen elektrikli ve insansız taarruz helikopterinin ilk görüntüleri paylaşıldı. Pek çok ilke sahne olması muhtemel olan helikopter, modern ve karizmatik tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ), önümüzdeki günlerde sürpriz bir lansman geliştirerek tamamen elektrikli ve insansız bir taarruz helikopteri tanıtacak. Şu an için detaylı bilgiler paylaşılmayan söz konusu helikopterin ismi dahi açıklanmadı. DefenseHere isimli Twitter hesabı, pek çok ilki bünyesinde barındırması muhtemel aracın ilk görüntülerini paylaştı.

“TUSAŞ’ın ilerleyen günlerde açıklayacağı büyük sürprizi ilk kez görüntülendi. Platformun, Türk savunma sanayiinde ilkleri getirecek çok sayıda özelliği bulunuyor.” Açıklamasıyla paylaşılan fotoğrafta son derece modern ve etkileyici bir tasarıma sahip helikopter görünüyor. 

Baştan sona siyah bir renkte gövdeye sahip olan taarruz helikopteri, turuncu renkli tasarım detaylarına sahip ancak bu görünüm, helikopterin gerçek tasarımını gizleyen bir kamuflaj olması da muhtemel. Gövdenin arka kısmında “Ülkemize”, pervanelerin hemen altında ise “Turkish Aerospace”, ön kısmında ise “T629” yazısı yer alıyor.

Helikopterin ön ve yan kısımlarında bulunan turuncu renkli çıkıntılar, uzaktan kontrol ve hedefleme için gerekli kameralar yer alıyor. Gövdenin üst kısmındaki geniş kısım ise elektrikli motora ait olduğu tahmin ediliyor. Yine de bu elektrikli ve insansız araç hakkında daha fazla bilgi ve gerçekleştirilecek lansmanı beklememiz gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı