Trend

Twitter, ‘Geri Al’ Seçeneği Üzerinde Çalışıyor

Twitter, ‘Geri Al’ isimli yeni bir seçeenk üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yazılımcı Jane Mahchun Wong tarafından ortaya çıkarılan bu özellik, bir tweeti paylaş dedikten sonra devreye giriyor ve o paylaşımın diğer kullanıcılar tarafından görülmeden iptal edilmesini sağlıyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından olan Twitter, geçtiğimiz yıl kullanıcılara bir anket sunmuş ve ankette hangi özelliğin gelmesi sorulmuştu. O anketteki şıklar arasında yer alan bir tweetin paylaşılmadan önce geri alınmasıydı. İşte bu özellik, artık gerçek olacak gibi görünüyor. Sosyal medya platformlarına ait mobil uygulamalara tersine mühendislik işlemleri uygulayarak yayınlanmış özellikleri keşfetmesiyle tanına Jane Manchun Wong, Twitter’da yaptığı bir paylaşımla bu özelliğin nasıl görünebileceğini paylaştı. 

Twitter geliştiricilerinin üzerinde çalıştıkları bu özellik, yaptığınız bir paylaşımı, onayladıktan birkaç saniye sonra iptal edebilmenize olanak sağlıyor. Yani bir yazım yanlışı olduğunu düşünüyor ya da o paylaşımı yapmaktan vazgeçtiyseniz, bunun için tweetin paylaşılmasını beklemenize gerek kalmıyor. Şirket, yeni özellik sayesinde kullanıcılara ekstra zaman sağlamayı ve bu zaman sayesinde de son bir kez daha kontrol etme fırsatını sunuyor. 

Twitter’ın yeni özelliği işte böyle görünecek

Twitter’ın üzerinde çalıştığı bu olduğu özellik, bir tweeti paylaştığınız an karşınıza çıkacak. Küçük bir açılabilir pencere olarak göreceğiniz özellik, “Geri Al” butonu üzerindeki sayaç sıfırlanana kadar görünür olarak kalacak. Sayaç sıfırlandığında ise tweetiniz paylaşılmış olacak ve takipçileriniz, bu paylaşımınızı görebilecekler.

Twitter’ın üzerinde çalıştığı “Geri Al” butonunun ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca bu özelliğin hem iOS hem de Android’e aynı anda mı geleceği yoksa bir grup kullanıcının beklemek durumunda mı kalacağı da belli değil.

Hakan Arıcı

Bilim ve Teknoloji Meraklısı - Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı