Trend

Twitter, Revue Platformunu Satın Aldı

Twitter, Hollanda Merkezli Revue platformunu satın aldığını duyurdu. Twitter, Revue’nün kendi başına servis olarak hayatına devam edeceğini ve kesinti payının ise %5’e düşürüldüğünü açıkladı.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket son olarak Hollanda merkezli Revue’yi satın aldığını açıkladı. Revue, kullanıcıların kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayınlamalarına yönelik hizmet veren özel bir servis

Twitter Yayıncı Ürünleri Başkan Yardımcısı Mike Park, yayınladığı blog yazısında “Revue, insanların ilgi alanları konusunda bilgi almasına yardımcı olmamızı hızlandıracak” dedi. Mike Park ayrıca, bu platformda olan yazarların gelir elde edeceğini de belirtti.

Twitter, Revue’yi satın aldığını duyurdu

Yayınlanan blog yazısında Revue Pro özelliklerinin tüm hesaplarının ücretsiz hale getirildiği de duyurulurken ücretli bültenlerdeki kesinti payının da %5 oranına düşürüldüğü de açıklandı. Bu sayede yazarlar abonelerden elde ettiği gelirin büyük bir kısmı yazarlarda kalmış olacak. Revu’nün bağımsız bir servis olarak Twitter tarafından yatırım almaya devam edeceği, Revue ekinin de kendi servislerini geliştirmeye devam edeceği de açıklandı. Twitter’ın yatırımı sayesinde Revue bünyesinde çalışan ekibin daha da büyüyeceği de ifade edildi.

Twitter, Facebook, Instagram ya da TikTok gibi rakiplerine göre daha az kullanıcı sayısına sahip olsa da yatırımlara hız kaybetmeden devam ediyor. Twitter, yanıltıcı bilgileri önlemek için geliştirdiği Birdwatch servisinin duyurusunu da geçtiğimiz günlerde yapmıştı.

T24’te yer alan haberde Revue, Martijn de Kuijper ve Mohamed El Maslouhi tarafından 2015 yılında kuruldu. Revue, E-posta bültenlerinin paylaşılmasına ve içerik üreticilerinin bu platformda gelir elde etmesine olanak sağlıyor. Elbette Twitter’ın satın almasıyla birlikte %5 oranına düşen kesinti payıyla içerik üreticileri daha fazla kazanmaya başlayacak.

 

Ece Plandöken

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü öğrencisi. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı