Trend

Twitter, Sesli Direkt Mesaj Özelliğini Test Etmeye Başladı

Twitter, uzun süredir beklenen sesli direkt mesaj özelliğini Japonya, Hindistan ve Brezilya’da test etmeye başladı. Kullanıcıların 140 saniyelik bir ses kaydetmesine olanak sağlayan yeni özellik, test aşaması bittikten kısa bir süre sonra tüm dünya da kullanılmaya başlanabilir.

WhatsApp ve Instagram gibi birçok sosyal medya platformlarında uzun süredir kullanılan direkt mesaj özelliği, Twitter’da da test edilmeye başlandı. Yeni özellik, şimdilik sadece Japonya, Hindistan ve Brezilya gibi sınırlı ülkelerde kullanıcıların beğenisine sunulmuş olsa da yakın dönemde dünya genelinde kullanılmaya başlanması bekleniyor. 

Twitter’ın resmi Twitter hesabı, birkaç saat önce yeni bir paylaşımda bulunarak 140 saniye sınırlamasına sahip yeni sesli mesaj özelliğini doğruladı ve Hindistan’ın ardından Brezilya ve Japonya’dan da aynı haber geldi.

Sesli direkt mesaj 140 saniyelik ses kaydetmenize olanak sağlıyor

Öncelikle sesli direkt mesaj özelliğinin hala test aşamasında olduğunu belirtelim. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter geçtiğimiz aylarda bu tarz bir özellikten bahsetmişti. Ancak sesli direkt mesaj özeliğinin ne zaman geleceği hakkında bilgi verilmemişti. Clubhouse gibi dünya genelinde gittikçe popüler bir hale gelen uygulamanın böyle bir özelliğe çoktan beri sahip olması Twitter tarafından biraz işin hızlandırmasına neden olmuş gibi görünüyor.

Twitter Hindistan genel Müdürü Manish Maheshwari, yeni sesli direkt mesaj özelliği hakkında şu açıklamalara yer verdi; “Hindistan, Twitter için öncelikli bir pazar bölgesi ve bu nedenle birçok yeni özellik ilk önce ülkemizde test ediliyor. Direkt sesli mesaj özelliği sayesinde kullanıcıların duygularını daha gerçekçi bir şekilde aktarmasına olanak sağlayacağımız için çok heyecanlıyız.”

Mert Ekin

FUTUREİST - Sosyal Medya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı