Trend

Twitter, TikTok’u Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı

The Wall Street Journal’da yayınlanan bir habere göre Twitter, ByteDance’ten TikTok’un ABD hisselerini satın almak için harekete geçti. TikTok’a Microsoft’un da ilgi gösterdiği biliniyor.

Son olarak ABD’li şirketlerle iş yapması yasaklanan ve bu konudaki yürütme emrine karşılık resmi bir açıklama yayınlayan TikTok, ABD’deki payını bir Amerikan şirketine satma fikrine de açık olduklarını dile getirmişti.

Donald Trump yönetimi, TikTok’u ABD’li kullanıcıların verilerini Çin Hükümeti’ne vermekle ve ulusal güvenliğe tehdit oluşturmakla suçlamıştı. TikTok ise bu iddialara sert bir şekilde karşı çıkmış ve alınan kararın dayanağı olmadığını ifade etmişti.

The Wall Street Journal’ın haberine göre Twitter da TikTok’un ABD operasyonlarını satın alma amacıyla masaya oturmaya hazırlanıyor.

Öte yandan Twitter’ın Microsoft kadar büyük miktarlar ödeyemeyeceği de biliniyor. Bu da neden doğrudan TikTok’un kendisini değil de sadece kısmi bir organizasyonunu almak istediğini düşündürüyor.

Her ne kadar ByteDance’in kiminle anlaşacağı henüz belli olmasa da çok kısa bir süre içerisinde nihai kararı öğreneceğiz gibi duruyor. ABD Başkanı Donald Trump, anlaşmanın son tarihinin 15 eylül olduğunu söylemişti.

Etiketler

Furkan Odabaşı

videographer & web developer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı